sobota 23 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Żółte tulipany, wspólne śpiewy i pogaduszki przy domowym cieście stanowiły klimatyczną oprawę corocznego spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z okazji Dnia Kobiet.

W pierwszą niedzielę marca, w gościnnych progach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kiełpińskiej, już po raz czwarty, odbyło się spotkanie pań z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatu legionowskiego, zorganizowane przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego (MODR) wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspólnota Lokalna (WL).

Starosta Legionowski Robert Wróbel i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Artur Pozorek wręczają kwiaty uczennicom Gimnzajum w Woli Kiełpińskiej

Tradycyjnie, jak co roku, licznie zgromadzonych gości przywitała Teresa Krzyczkowska z MODR-u. Następnie głos zabrał Starosta Legionowski Robert Wróbel, który dziękując za zaproszenie złożył paniom serdeczne życzenia oraz wyraził swoje uznanie dla prowadzonej przez gospodynie działalności i podkreślił jej nieoceniony wkład w życie społeczności lokalnej.

Do życzeń przyłączył się także przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Artur Pozorek, który obiecał, że tym razem wystąpi także w roli kelnera i jak się okazało, nalewanie rosołu szło mu równie dobrze, jak wystąpienia publiczne. Gospodarz remizy Marian Malinowski z OSP Wola Kiełpińska, który od lat współpracuje z Kołami Gospodyń zawsze życzliwie służąc pomocą, także złożył paniom najszczersze życzenia z okazji ich święta. Na koniec głos zabrała Anna Gajewska ze stowarzyszenia WL, która podkreśliła sprawną i oddaną pracę pań należących do Kół Gospodyń Wiejskich. Po przemówieniach panowie żwawo zabrali się za wręczanie wszystkim obecnym kobietom żółtych tulipanów.

Muzyczną oprawę spotkania zapewnił dziewczęcy zespół wokalny z Gimnazjum w Serocku oraz Chór Gaudete z Serocka. Przy dźwiękach akordeonu, ze śpiewnikami w dłoniach, wszyscy dali się ponieść polskim szlagierom muzyki rozrywkowej. Obiad i ciasta przygotowane przez panie z Kół Gospodyń jak zwykle smakowały wyśmienicie.

Rodzinna i ciepła atmosfera, siła i moc aktywnych, uśmiechniętych Kobiet unosząca się gdzieś w powietrzu na długo pozostanie w sercach i da przysłowiowego, pozytywnego „kopa” na kolejne dni. Do zobaczenia za rok.