niedziela 24 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Integracyjny plener malarski „Chodź, pomaluj mój świat” jest stałym punktem w programie obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. W tym roku uczestnicy malowali swoje wyobrażenia o kosmosie.                                  


Tym razem plener malarski rzeczywiście odbył się w plenerze. Wiosenna aura pozwoliła na zorganizowanie imprezy w parku za ratuszem miejskim. Za pędzle chwycili podopieczni Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Legionowa i Środowiskowego Domu Samopomocy z Serocka. We wspólnym malowaniu łącznie wzięły udział 34 osoby, którym towarzyszyli wolontariusze i bliscy. Powstało dwadzieścia kosmicznie pięknych i barwnych obrazów, które szersza publiczność będzie miała okazję obejrzeć podczas imprez miejskich. Kierownikiem artystycznym wydarzenia była malarka Barbara Retmaniak, organizatorka warsztatów plastycznych przygotowujących uczestników do udziału w plenerze. Jej zdaniem najważniejsza jest wymowa tego typu przedsięwzięć. Za pośrednictwem twórczości artystycznej osoby niepełnosprawne akcentują swoją obecność w społeczeństwie i wyrażają chęć uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych.

Plener zorganizowali MOK Legionowo i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy pozostałych organizatorów VI Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego - Fundacji „Promień Słońca”, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Zespołu Szkół i Przedszkoli Milenium w Legionowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku, Areny Legionowo, Muzeum Historycznego w Legionowie, DPS Kombatant w Legionowie i Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.
Patronami Dni Osób Niepełnosprawnych są Starosta Legionowski i Prezydent Miasta Legionowo.

 

Przepis na arcydzieło malarskie to piękna pogoda, przyjazna atmosfera i przypływ weny twórczej. Uczestnicy pleneru, w trakcie pracy twórczej, mogli liczyć na pomoc wolontariuszy i najbliższych