piątek 22 czerwca

Powiat Legionowski na dniach zakończy budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie. Na inwestycję, której koszt wyniósł prawie 900 tys. zł. czekają zarówno uczniowie jak i nauczyciele wychowania fizycznego.

Dotychczas lekcje wychowania fizycznego odbywały się w niewielkiej sali gimnastycznej lub na okolicznych obiektach sportowych. Te niedogodności sprawiały, że ciężko było prowadzić zajęcia na zadawalającym uczniów i nauczycieli poziomie. Teraz wszystko się zmieni. Nowe boisko zostało wyposażone w bramki do piłki ręcznej, kosze oraz osprzęt do siatkówki. Pokryto je nową, wytrzymałą nawierzchnią poliuretanową typu sandwich, wykonano również wiatę na rowery i oświetlenie. Młodzież zyska przestrzeń nowoczesną i spełniającą wysokie standardy. Przebudowa boiska to kolejna, po termomodernizacji budynku oraz wymianie instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej, inwestycja Powiatu Legionowskiego w szkole przy ul. Targowej.

Budowa boiska na Targowej jest już na finiszu