piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie, Klub Teatralny „DYKTA” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zapraszają na spektakl „Pewniak” w reżyserii Jakuba Wonsa, który odbędzie się w niedzielę 22 października br. o godz. 18.00 w legionowskiej Poczytalni przy ul. Kościuszki 8A. W roli głównej wystąpi Sebastian Cybulski, aktor teatralny, filmowy i serialowy (m.in. „Barwy Szczęścia”, „Czas Honoru”).


„PEWNIAK” to monodram zainspirowany spektaklem Teatru Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra. Napisany na nowo, zreaktualizowany, ukazuje odwieczny problem człowieka i uzależnienia od… czegokolwiek.

 


 


Sławomir Głodek jest głównym i jedynym bohaterem sztuki (w tej roli: Sebastian Cybulski), który, jak każdy, ma w swoim życiu moment, chwilę, że jest czegoś na sto procent pewny. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślubu. Przed nim fortuna, beztroskie szaleństwo, bogata narzeczona, najlepszy przyjaciel – jednym słowem „hajlajf”. Ten dzień ma zmienić cały jego świat. Odmieni, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę, czy też – ruch skrzydeł motyla może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misterny plan jego życia zaczyna się walić, niczym domek z kart. Sławek jest jednak człowiekiem, który łatwo nie sprzedaje swojej skóry. Podejmuje walkę ze swoim losem i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu tak, jak miało to wyglądać. Czas płynie nieubłaganie, zegar tyka, a on musi walczyć o swoje przetrwanie. Czy mu się uda?

„PEWNIAK”
autor: Marek Pituch
reżyseria: Jakub Wons
scenografia: Adam Grzadziel
muzyka i światło: Szymon Suchoń
W roli głównej: Sebastian Cybulski
Wydarzenie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Monodram: „Mały teatr, duża sztuka”