piątek 19 stycznia

14 października br. odbył się IX Powiatowy Zjazd Sołtysów. Doroczne spotkania sołtysów z terenu powiatu legionowskiego na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń samorządowych. Tematem przewodnim zjazdu były środki zewnętrzne, jakie sołectwa mogą pozyskać w 2018 roku na realizację swoich celów.

W tym roku sołtysi spotkali się po raz dziewiąty. Tematem zjazdu było pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój sektora turystycznego

Tegoroczne spotkanie odbyło się w Zegrzu. W jego trakcie zaprezentowano i omówiono możliwości  korzystania przez mieszkańców obszarów wiejskich ze środków zewnętrznych w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej powiatu legionowskiego. Witając gości starosta Robert Wróbel podkreślił rolę sołtysów jako przedstawicieli mieszkańców obszarów wiejskich w kontaktach z lokalnym samorządem. Spotkanie z sołtysami było również okazją do przedstawienia przez prezesa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński Edwarda Trojanowskiego założeń wsparcia finansowego w ramach bieżącego okresu programowania przypadającego na lata 2014-2020. Zgromadzeni otrzymali materiały informacyjne zawierające opis dobrych praktyk stworzonych w oparciu o realizację poprzedniego okresu programowania oraz założeń bieżących. Spotkanie uświetnił występem uczniowski teatr "Tam i z powrotem" z legionowskiego Gimnazjum nr 4.

Zjazdy stwarzają okazję do rozmów o potrzebach wsi, sprzyjają wymianie doświadczeń, dobrych praktyk i integracji środowiska sołtysów.