piątek 19 stycznia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

Serdecznie zapraszamy na "3. Bieg Zająca - Legionowo 2017", objęty patronatem starosty legionowskiego.  Świąteczna edycja tej biegowej imprezy odbędzie się w sobotę 16 grudnia br. Trasę wytyczono na terenie lasów Legionowa i okolic.

 
"Pomaganie przez Bieganie" to hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizuje Fundacja Active Life, wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz osoby z innymi niepełnosprawnościami.

Formuła zawodów angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego,  kupując  swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej bezpłatne wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem "Zającem". Tym samym, każda osoba niepełnosprawna (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu  i wystartować na dystansie do 2 km z pomocą nie ponosząc żadnych kosztów uczestnictwa. Każdy niepełnosprawny zawodnik uzyska pomoc dedykowanego wolontariusza (nazywanego "Zającem"), który zaopiekuje się nim podczas całej trasy biegu. Taka formuła daje  możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km.

Bieg główny - 10 km
Bieg z wolontariuszem „Zającem” dla osób chorych i niepełnosprawnych -do 2 km
Bieg młodzieżowy -1000 m
Bieg zajączka dla najmłodszych -200 m

Rejestracja  uczestników Biegu Głównego (10 km) oraz Biegu dla niepełnosprawnych z wolontariuszem "Zającem" (2 km) jest dostępna na stronie:
www.zmierzymyczas.pl/zapisy/437/iii-bieg-zajaca.html

Udział w biegu osób niepełnosprawnych (2 km) oraz dzieci i młodzieży jest bezpłatny.