piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Reprezentujący Powiat Legionowski Mariusz Wronowski, startując w kategorii osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach aktywnych, znów okazał się najlepszy. Wczoraj, 22 października, zwyciężył w Maratonie Weneckim.          

 

Mariusz Wronowski na starcie Venicemarathon 2017

 

Mariusz Wronowski, który w tym roku startuje w barwach Powiatu Legionowskiego, znów udowadnia, że ciężko pracując nad formą podczas zawodów walczy o najwyższe lokaty. Jednym z najbardziej prestiżowych zwycięstw było zajęcie 1. miejsca w Maratonie Weneckim. Wcześniej, podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego również okazał się najlepszy. Wygrane cieszą tym bardziej, że dla zawodników poruszających się na wózkach aktywnych trasy były wymagające.
Mniejszą imprezą, ale dającą równie dużą satysfakcję, jest charytatywne wydarzenie odbywające się na warszawskiej Kępie Potockiej pod hasłem „Wybiegaj sprawność”. Na dystansie 5 km, w swojej kategorii Mariusz Wronowski znów był niepokonany. Jednak w tym przypadku nie tylko zwycięstwo cieszy. Dzięki udziałowi wielu zawodników organizatorom udało się zebrać fundusze na zakup 5 wózków oraz innych artykułów wartości prawie 100 tys. zł dla osób niepełnosprawnych.
Podczas Samsung Irena Szewińska Women’s Run Mariusz Wronowski odnalazł się w roli… rodzynka. Był jedynym mężczyzną uczestniczącym jako zawodnik w tej imprezie. Jednak już tak sielsko nie było podczas odbywającego się w Nasielsku Wheelmageddonu. To morderczy wyścig połączony z ekstremalnymi przeszkodami do pokonania – m.in. czołganiem pod szczeblami, toczeniem wielkiej opony, przeciąganiem liny z kettlem. Tym razem Mariusz Wronowski zajął 3. miejsce.
Mariusz Wronowski chętnie angażuje się w wydarzenia na rzecz osób niepełnosprawnych. Wkrótce będziemy mogli pomóc również jemu. Fundusze na wózek dla Mariusza będą zbierane podczas III Charytatywnego Biegu i Treningu, który odbędzie się 12 listopada br., w Legionowie. Dotychczas w każdej z tych imprez startowało ponad 300 osób, udało się zebrać ok. 21 tys. zł.  Więcej informacji podamy wkrótce, a teraz zapraszamy na fecebookowy profil Razem dla Mariusza.

 

Puchar za zwycięstwo w Venicemarathon 2017