piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Utworzony w 1997 r. klub  UKS Delfin Legionowo zagościł na stałe na sportowej mapie Polski, szkoląc przez te lata setki odnoszących sukcesy zawodników. Zaangażowanie i trud wielu ludzi na przestrzeni tych 20 lat pozwolił najpierw na powstanie klubu, a potem na jego rozwój i istnienie do dzisiaj.                
                               

To zasługa przede wszystkim założyciela, prezesa i trenera Rafała Perl, a także zarządu klubu, pływaków, sympatyków, sponsorów, współpracowników, im wszystkim dedykowany był tegoroczny jubileusz.

Obchody rozpoczęły się października br. rocznicowymi zawodami na miejskiej pływalni. Starty zgromadziły  byłych i obecnie trenujących zawodników klubu. Stały się świetną okazją do spotkania po latach. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy medal specjalnie przygotowany na jubileusz 20-lecia. Uroczyste świętowanie jubileuszu połączone z zakończeniem sezonu 2016/17 miało miejsce wieczorem w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Na spotkanie przybyli znamienici goście min. wiceprezydent miasta Legionowo Piotr Zadrożny, Prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński. Uroczystą galę swoją obecnością uświetnił również Paweł Korzeniowski - wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk. Na widowni zasiedli także zawodnicy klubu wraz z rodzinami oraz  współpracownicy, przyjaciele i kibice "Delfina”. 

 


Galę poprowadził prezes Rafał Perl w towarzystwie trenerów Daniela Krepsa i Piotra Cesarczyka oraz najlepszego sportowca powiatu legionowskiego Dawida Szulicha. Uroczystość była okazją do przypomnienia osiągnieć klubu, a także podziękowania tym, którzy przyczynili się do jego sukcesów. Trenerzy uhonorowali medalami pływaków, którzy trenowali dawniej i zdobywali dla klubu medale, ale także zawodników najciężej pracujących w sezonie 2016/2017. W sposób szczególny, medalem w kształcie serca "Przyjaciel klubu - sponsor klubu", uhonorowani zostali Ci, którzy przyczynili się po części do powstania i rozwoju klubu oraz ciągle go wspierają.

W ciągu dwóch dekad przez klub przewinęło się blisko 800 zawodniczek i zawodników. Klub zdobył na 91 Mistrzostwach Polski medale- 29 złote, 32 srebrne i 30 brązowe. Wychował swojego pierwszego olimpijczyka Dawida Szulicha - finalistę Mistrzostw, dwukrotnego rekordzistę Polski seniorów, multimedalistę Mistrzostw Polski. Jego dorobek to 23 medale złote, 20 srebrnych i 16 brązowych w latach 2001-2017.

Gratulujemy wszystkich sukcesów jakie klub odniósł na przestrzeni tych 20 lat. Życzymy zdrowia, siły i wytrwałości oraz jeszcze wielu sportowych emocji. Aby w następnych latach nadal wyławiał talenty i  szkolił kolejne pokolenia dzieci i młodzieży.