piątek 19 stycznia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

Za nami 10. edycja „Strefy Wymiany Książek”. 21 października br. miłośnicy czytania ponownie chętnie skorzystali z okazji do zapolowania na ciekawe tytuły.                                                      


Akcja, której organizatorami są Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie i Dyskusyjny Klub Książki „Ścieżki” cieszy się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców chce wymieniać się książkami. Statystyki mówiące, że dwie trzecie Polaków nie czyta w ogóle książek wydają się nie znajdować odzwierciedlenia w naszym powiecie. Strefa Wymiany Książek przez cały czas trwania była tłumnie oblegana przez mieszkańców spragnionych wzbogacenia domowych biblioteczek o nowe pozycje.

 

„Strefa Wymiany Książek” to doskonała propozycja dla osób, które czytanie uczyniły sposobem na spędzenie wolnego czasu. To także szansa na zdobycie ciekawych tytułów i spotkanie z innymi pasjonatami książek


Idea przedsięwzięcia sprowadza się do bezgotówkowej wymiany książek. Uczestnicy przekazują do 10 pozycji i w zamian mogą zabrać ze sobą tyle samo tytułów, ile przynieśli. Wybór był ogromny – książki historyczne, kucharskie biografie, beletrystyka, kryminały oraz literatura dziecięca, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W akcji wzięło udział blisko 150 osób i wymieniono około 1200 książek. Wymianie towarzyszyła akcja fotograficzna „Portret z Książką”, a spośród uczestników imprezy wyłoniono tych, którym wręczono niespodziankowe upominki. Organizator zadbał też o słodki poczęstunek. Dziesiąte spotkanie na wymianie świętowano okazałym tortem.

„Strefa Wymiany Książek” zadebiutowała w 2012 roku towarzysząc obchodom pierwszych urodzin  DKK „Ścieżki”.  Akcja okazała się ogromnym sukcesem i postanowiono na stałe wpisać ją do kalendarza wydarzeń kulturalnych organizowanych przez PIK.

Kolejna „Strefa Wymiany Książek” już wiosną przyszłego roku.