piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Za nami 10. edycja „Strefy Wymiany Książek”. 21 października br. miłośnicy czytania ponownie chętnie skorzystali z okazji do zapolowania na ciekawe tytuły.                                                      


Akcja, której organizatorami są Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie i Dyskusyjny Klub Książki „Ścieżki” cieszy się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców chce wymieniać się książkami. Statystyki mówiące, że dwie trzecie Polaków nie czyta w ogóle książek wydają się nie znajdować odzwierciedlenia w naszym powiecie. Strefa Wymiany Książek przez cały czas trwania była tłumnie oblegana przez mieszkańców spragnionych wzbogacenia domowych biblioteczek o nowe pozycje.

 

„Strefa Wymiany Książek” to doskonała propozycja dla osób, które czytanie uczyniły sposobem na spędzenie wolnego czasu. To także szansa na zdobycie ciekawych tytułów i spotkanie z innymi pasjonatami książek


Idea przedsięwzięcia sprowadza się do bezgotówkowej wymiany książek. Uczestnicy przekazują do 10 pozycji i w zamian mogą zabrać ze sobą tyle samo tytułów, ile przynieśli. Wybór był ogromny – książki historyczne, kucharskie biografie, beletrystyka, kryminały oraz literatura dziecięca, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W akcji wzięło udział blisko 150 osób i wymieniono około 1200 książek. Wymianie towarzyszyła akcja fotograficzna „Portret z Książką”, a spośród uczestników imprezy wyłoniono tych, którym wręczono niespodziankowe upominki. Organizator zadbał też o słodki poczęstunek. Dziesiąte spotkanie na wymianie świętowano okazałym tortem.

„Strefa Wymiany Książek” zadebiutowała w 2012 roku towarzysząc obchodom pierwszych urodzin  DKK „Ścieżki”.  Akcja okazała się ogromnym sukcesem i postanowiono na stałe wpisać ją do kalendarza wydarzeń kulturalnych organizowanych przez PIK.

Kolejna „Strefa Wymiany Książek” już wiosną przyszłego roku.