piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

W tym roku nieporęcki chór „Echo Nieporętu” obchodzi pięciolecie istnienia. Z tej okazji 19 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie zorganizowano jubileuszowy koncert. 


Większość imprez organizowanych w gminie Nieporęt nie może już obyć się bez występu „Echa Nieporętu”. Nie dziwi więc, że tak hucznie obchodzono kolejne urodziny formacji, której członkowie wywodzą się z lokalnego Klubu Seniora. Na uroczystości obecny był także starosta Robert Wróbel, który pogratulował artystom zapału, dotychczasowych osiągnięć oraz życzył dalszych sukcesów. Życzenia w imieniu wójta Nieporętu złożyła chórzystom jego zastępca Alicja Sokołowska. Uroczystość zaszczycił swą obecnością również ks. Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie Władysław Trojanowski.

 

Chór „Echo Nieporętu” od pięciu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym powiatu. Od samego początku przewodniczy mu Grzegorz Orliński


W części artystycznej dla jubilatów i zgromadzonych gości zaśpiewał zespół „Młodzież 50+” z filii GOK w Stanisławowie Drugim. Tuż po nim wystąpiło „Echo Nieporętu” pod batutą kierownika Grzegorza Orlińskiego. Chór wykonał między innymi utwór przygotowany specjalnie na tę okazję. Żadne urodziny nie mogą obejść się bez tortu i zatkniętych na nim świeczek. Słodki poczęstunek, jak i upominki dla członków chóru ufundował Powiat Legionowski.

Chór „Echo Nieporętu” ma w swoim repertuarze ponad sto utworów. Specjalnością formacji są kompozycje polskie, w szczególności o charakterze patriotycznym i sakralnym. Artyści chętne wykonują także piosenki ludowe i regionalne oraz rozrywkowe. Chór występuje na wszystkich ważniejszych uroczystościach organizowanych przez GOK w Nieporęcie i władze samorządowe gminy, angażując się muzycznie także w oprawę uroczystości parafialnych.

Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów. Został wyróżniony pucharem i dyplomem przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika za promowanie polskiej piosenki oraz za aktywny udział w życiu kulturalnym Mazowsza, jest laureatem III Przeglądu Piosenki Patriotycznej „Kocham Cię Ojczyzno” w Ursusie, kilkakrotnie wystąpił na Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” oraz wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów – „Teraz My”.