środa 20 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

W dniach 20-22 października br., w jednym z legionowskich klubów sportowych odbyły się jednocześnie trzy turnieje sportów rakietowych. Od piątku do niedzieli mistrzowie squasha w Polsce zmagali się w ogólnopolskim turnieju, a w sobotę rozegrano zawody tenisa i badmintona. Imprezę patronatem objął starosta legionowski Robert Wróbel.         


Weekend ze sportami rakietowymi rozpoczęto w halach Spektrum Sportu w piątek. Po rozlosowaniu par, rozpoczęły się pierwsze mecze w ramach ogólnopolskiego turnieju squasha PFS A. Turniej rozgrywany był przez 3 dni w kategoriach Open oraz Kobiet i zgromadził 85 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Równolegle współzawodnictwo podjęli gracze w badmintona oraz tenisa. Turniej tenisa rozgrywany były w kategoriach Open A, Open B oraz Junior. Natomiast zmagania badmintonowe miały ich cztery: Open A, Open B, Junior i Debel. Zawody zgromadziły ogólnie ponad 130 graczy, w tym około 50 zawodników z powiatu legionowskiego. Wszystkie mecze, rozegrane na bardzo wysokim poziomie, dostarczyły wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom. W niedzielę odbyło się uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród dla najlepszych sportowców we wszystkich konkursowych kategoriach.

 


W dekoracji zawodników biorących udział w turniejach tenisa i badmintona uczestniczył członek zarządu Powiatu Legionowskiego Michał Kobrzyński


Zawodników podziwiało wielu kibiców i fanów sportów rakietowych. Mieszkańcy powiatu zyskali doskonałą okazję do spotkania z ogólnopolskiej klasy sportowcami. Gościem specjalnym wydarzenia był Daniel Poleshchuk, reprezentant Izraela w squashu.

Wyniki squash:

KATEGORIA KOBIET:
1. Natalia Ryfa
2. Paulina Krzywicka
3. Dorota Grzechowiak

OPEN:
1. Daniel Poleshchuk
2. Mateusz Kotra
3. Przemysław Atras

Wyniki badminton:

JUNIOR:
1. Kamil Skwierczyński
2. Paweł Wronowski
3. Jakub Urawski

OPEN A
1. Darek Bober
2. Piotr Pikuła
3. Przemysław Dmochowski

OPEN B.
1. Michał Pyrcak
2. Szymon Sawicki
3. Jakub Trusiak

DEBEL
1. Piotr Pikuła/Tomasz Pyrcak
2. Przemysław Dmochowski/ Darek Bober
3. Jakub Trusiak/Michał Pyrcak

Wyniki tenis:

OPEN A:
1. Borys Borzęcki
2. Franek Kłos
3. Wojtek Berdowski

OPEN B:
1. Antek Paluszewski
2. Kacper Wierzbicki
3. Maciek Kochański

JUNIOR:
1. Jaś Majocha
2. Tomek Utko
3. Oskar Maćko