piątek 19 stycznia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

Wczoraj, 7 listopada br., do ustawionej w okolicy legionowskiego PIM-u powiatowej odłowni schwytaliśmy kolejne dwa dziki. Zwierzęta, przy wsparciu Straży Miejskiej zostały wywiezione do Puszczy Kozienickiej. Dzięki powiatowej odłowni już w sumie 149 dzików opuściło nasz teren.

 

Pamiętajmy, że zachowując się wobec dzików przyjaźnie zapraszamy je do coraz częstszych wizyt na naszych osiedlach. Wyrzucanie odpadów biologicznych również nęci te zwierzęta w okolice domostw

 

Osoby odpowiedzialne za odławianie dzików w powiecie legionowskim dysponują systemem elektronicznego dozorowania. Obecnie Powiat ma na koncie 149 odłowionych dzików. W akcję zaangażowane są osoby, które pomagają społecznie. Szczególne podziękowania należą się odpowiedzialnym za ochronę środowiska urzędnikom gminnym, myśliwym kół łowieckich, strażnikom miejskim i gminnym, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Szukanie skuteczniejszych metod odławiania dzików jest koniecznością. W roku samica dzika potrafi wydać na świat aż do 3 miotów.