piątek 20 kwietnia

Bezpłatne warsztaty dla seniorów

25 listopada zapraszamy seniorów z powiatu legionowskiego na bezpłatne warsztaty neuropsychologiczne i psychologiczne pt.: „Jesień życia – wyzwania i zagrożenia” - czyli jak trenować funkcje poznawcze, żeby zachować sprawny umysł na kolejne lata.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli, Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio oraz Wydział  Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo i Starostwa Powiatowego. Spotkanie, które ma na celu nauczenie uczestników efektywnych ćwiczeń wspomagających pamięć, koncentrację i uwagę, będzie miało charakter wykładu oraz warsztatów prowadzonych przez neuropsycholog mgr Katarzynę Radgowską.

Ponadto, zostaną zaprezentowane ćwiczenia funkcji poznawczych, które zapobiegają procesom demencji oraz takim chorobom, jak np.: choroba Alzheimera. Uczestnicy nauczą się jak w domu, podczas codziennych czynności, powtarzać i utrwalać zdobyte na warsztatach umiejętności.

Dodatkowo, przez cały dzień będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologa i seksuologa – mgr Barbary Wesołowskiej-Budki. Specjalista, w kameralnej atmosferze odpowie na nurtujące pytania.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek. Każdy z uczestników bezpłatnie otrzyma od Fundacji Psyche - Strefa Pozytywnych Myśli broszurę, w którym będą zawarte ćwiczenia wspomagające funkcje poznawcze.

Warsztaty, wykład oraz spotkanie z psychologiem i seksuologiem skierowane są do osób powyżej 50  roku życia. Odbędą  w godzinach 9:00 – 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem telefonu: +48 505 685 454.

Akcja dla seniorów powiatu legionowskiego dofinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego.