wtorek 19 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Bezpłatne warsztaty dla seniorów

 

25 listopada zapraszamy seniorów z powiatu legionowskiego na bezpłatne warsztaty neuropsychologiczne i psychologiczne pt.: „Jesień życia – wyzwania i zagrożenia” - czyli jak trenować funkcje poznawcze, żeby zachować sprawny umysł na kolejne lata.         
      


Organizatorami wydarzenia są Fundacja Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli, Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio oraz Wydział  Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo i Starostwa Powiatowego. Spotkanie, które ma na celu nauczenie uczestników efektywnych ćwiczeń wspomagających pamięć, koncentrację i uwagę, będzie miało charakter wykładu oraz warsztatów prowadzonych przez neuropsycholog mgr Katarzynę Radgowską.

Ponadto, zostaną zaprezentowane ćwiczenia funkcji poznawczych, które zapobiegają procesom demencji oraz takim chorobom, jak np.: choroba Alzheimera. Uczestnicy nauczą się jak w domu, podczas codziennych czynności, powtarzać i utrwalać zdobyte na warsztatach umiejętności.

Dodatkowo, przez cały dzień będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologa i seksuologa – mgr Barbary Wesołowskiej-Budki. Specjalista, w kameralnej atmosferze odpowie na nurtujące pytania.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek. Każdy z uczestników bezpłatnie otrzyma od Fundacji Psyche - Strefa Pozytywnych Myśli broszurę, w którym będą zawarte ćwiczenia wspomagające funkcje poznawcze.

Warsztaty, wykład oraz spotkanie z psychologiem i seksuologiem skierowane są do osób powyżej 50  roku życia. Odbędą  w godzinach 9:00 – 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem telefonu: +48 505 685 454.

Akcja dla seniorów powiatu legionowskiego dofinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego.