środa 17 stycznia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

Do 10 stycznia 2018 roku organizacje pozarządowe mogą zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.                           
 
Druga edycja profilaktyczno-edukacyjnego konkursu organizowana jest przez Wojewodę Mazowieckiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Komendanta Stołecznego Policji i dotyczy organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania podczas ferii zimowych na Mazowszu.

- Intencją konkursu jest opracowanie atrakcyjnych dla młodych ludzi projektów, dzięki którym będą mogli w ciekawy i bezpieczny sposób spędzić ferie zimowe również w swojej okolicy – powiedział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki – chcemy pokazać młodzieży dobre wzorce, jak bezpiecznie spędzać czas bez podejmowania ryzykownych rozrywek, takich jak jazda na łyżwach w niedozwolonych miejscach np. po zamarzniętych stawach i rzekach.  – dodał Wojewoda.

Zgłoszone do konkursu pomysły oceniane będą między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności - możliwości przeniesienia inicjatyw na grunt innych mazowieckich powiatów. Istotnym konkursowym kryterium jest też dopasowanie przedstawianych propozycji do oczekiwań młodych ludzi. Ważny aspekt, to też promocja zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, stylu życia.

Regulamin konkursu 

źródło: Mazowiecki Urząd wojewódzki