piątek 25 maja
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Społeczność Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku ma kolejny powód do dumy. Tamtejsi uczniowie wywalczyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Regionalne podróże kulinarne”.

konkurs gastronomiczny

Wiktoria Gutowska i Izabela Stachniuk z PZSP w Serocku wywalczyły II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Regionalne podróże kulinarne”

Można śmiało stwierdzić, że PZSP w Serocku kształci mistrzów w dziedzinie gastronomii. 20 kwietnia br. reprezentantki szkoły Izabela Stachniuk (kl. III TŻ) i Wiktoria Gutowska (kl. II TŻ) wzięły udział w 2. edycji konkursu kulinarnego “Regionalne podróże kulinarne”, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Języków Obcych w Warszawie oraz Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim.  Wicemistrzostwo zdobył przygotowany przez uczennice z Serocka filet z kaczki podany na musie z kapusty kiszonej i otulony nutą mięty z podpłomykiem z mąki gryczanej. W przebiegu rywalizacji znaczenie miał także wynik testu z wiedzy ogólnej o żywności, do którego zawodniczki przygotowała pani Anna Tytkowska. - Ten sukces to między innymi efekt współpracy podjętej z Hotelem Warszawianka. W ramach warsztatów gastronomicznych, odbywających się w naszej profesjonalnej pracowni, pod czujnym okiem pana Krzysztofa Teresiaka - szefa kuchni oraz pani Magdaleny Lusy, młodzież odkrywa i szlifuje talenty kulinarne. Zdobycie wicemistrzostwa to kolejne osiągnięcie naszych uczniów, świadczące o wysokim poziomie nauczania i bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym do wykonywania zawodu – nie kryje dumy Maria Beata Leszczyńska, dyrektor PZSP w Serocku.

Zespół z Serocka pokonały wszystkie mazowieckie szkoły gastronomiczne Wyprzedziła je tylko szkoła gastronomiczna z Łodzi. Gratulujemy!