środa 20 czerwca

Zbliża się koniec roku szkolnego. Dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki i "zielone szkoły". Potem zaczną się wakacje i wyjazdy na kolonie i obozy. Policjanci legionowskiej „drogówki” od początku czerwca kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież.

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Legionowie

Kontrole pojazdów odbywają się na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B w godzinach 6.00-8.00 po wcześniejszym zgłoszeniu.
Aby wyjeżdżające w trasę autokary z dziećmi i młodzieżą bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci przeprowadzają kontrole autokarów. Sprawdzane są między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i stan techniczny pojazdu.

Legionowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują autokary na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B w godzinach 6.00-8.00.

Kontrole dokonywane są na podstawie telefonicznego lub pisemnego zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pod numerami telefonów:

(22) 60-48-220 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00
(22) 6-48-213 całodobowo dyżurny KPP Legionowo.
Prosimy, aby w miarę możliwości, jak najwięcej pojazdów było kierowanych przed zabraniem dzieci na wyżej wskazane miejsce. Pozwoli to na sprawne zorganizowanie kontroli, która orientacyjnie trwa około 15 - 20 minut - jeśli nie ma do niej uwag. Po każdej kontroli policjanci wystawiają kierowcy lub przewoźnikowi protokół z kontroli.

Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To czy autokar został skontrolowany można zweryfikować dzwoniąc do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie (tel. 22 604-82-13).

Jednocześnie stale przypominamy opiekunom o obowiązku opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie wysiadania/wsiadania oraz przebywania na drodze poza pojazdem.