piątek 20 lipca

konkurs ang DSC 0404

VII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych zakończona!

12 czerwca 2018 roku w Społecznej Szkole Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich w Legionowie odbyło się wręczenie nagród w VII edycji Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas V –VII szkół podstawowych powiatu legionowskiego organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie oraz Platynowe Centrum Egzaminacyjne Cambridge English LANG LTC.

Konkurs jak co roku został objęty patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Powiatu Legionowskiego, Zarządu Głównego STO, Prezesa Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 132 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Legionowie oraz czasopisma Języki Obce w Szkole. Po raz kolejny partnerem konkursu była firma Regipio, lokalny producent gier językowych cieszących się ogromną popularnością oraz szkoła językowa.

Konkurs powiatowy języka angielskiego przeprowadzony został w 3 etapach. Poziom I testu konkursowego to poziom określany w skali europejskiej jako A2 z elementami B1, na etapie II i III to poziom B1 z elementami poziomu B2. Części I i II obejmowały zadania pisemne i słuchowe, część III miała formę ustną i została przeprowadzony przez egzaminatorów z Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English LANG LTC.

W VII edycji cieszącego się ogromną popularnością konkursu, wzięli udział uczniowie z 14 szkół powiatu legionowskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 34 najlepszych uczniów. W finale znalazło się 12 uczniów z 6 szkół powiatu legionowskiego.

Nagrodę główną stanowił voucher na bezpłatny egzamin Cambridge English First Certificate of English for Schools, ufundowany przez Cambridge English LANG LTC.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Jan Olszewski, Chotomów

II miejsce: Maciej Krzyżanowski, Chotomów

III miejsce: Aleksander Wojdyła, Rajszew oraz Hanna Zegadło, Legionowo

konkurs ang DSC 0407

Podczas uroczystego wręczenia nagród wszyscy uczestnicy mieli okazje obejrzeć krótki występ artystyczny uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 w Legionowie.

Pani Dyrektor szkoły, Iwona Bekisz oraz Pan Jerzy Zaborowski, Wicestarosta Powiatu Legionowskiego złożyli gratulacje zarówno nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu na tak wysokim poziomie oraz uczestnikom, których ciężka praca przyniosła tak wspaniałe efekty w postaci wysokich wyników i celującej znajomości języka obcego, który obecnie odgrywa wielką rolę zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Nagrody rzeczowe w konkursie ufundowali: Zarząd Główny STO, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO, Starostwo Powiatowe oraz firma Regipio.

Wszystkich uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnej, VIII edycji konkursu zapraszamy serdecznie już w przyszłym roku szkolnym 2018/2019. Będzie to pierwsza edycja dla uczniów nowej szkoły podstawowej, dla klas IV-VIII.

Gratulujemy finalistom, laureatom i ich opiekunom, a naszym patronom i partnerom dziękujemy za wsparcie!

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO