mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters odbyły się w dniach 22-24 czerwca br. na basenie w poznańskiej Malcie.  W zawodach uczestniczyło 420 zawodników z 129 klubów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

delfin malta

Reprezentantami Delfina Legionowo byli Karolina Modzelan, Krzysztof Żbikowski, Michał Perl i Dawid Szulich

Zawodnicy Delfina na Mistrzostwach Polski osiągnęli rekordowy wynik zdobywając łącznie 11 medali - 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Największym dorobkiem pochwalić może się Michał Perl, który ukończył mistrzostwa zdobywając złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym, srebrne medale na dystansie 50 m i 400 m stylem dowolnym, a także brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym. Drugim medalista to Krzysztof Żbikowski, który zdobył złoto na dystansie 200 m stylem klasycznym, srebrny medal na 100 m stylem klasycznym i brązowy na dystansie 50 m stylem klasycznym. Karolina Modzelan zajęła drugie miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz trzecie miejsca na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. Dawid Szulich popłynął na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobywając złoto oraz bijąc Rekord Polski w kategorii A (25-29 lat).