piątek 20 lipca

Uczniowie mają za sobą kolejny rok nauki. Uroczyste zakończenia roku szkolnego odbyły się 22 czerwca br. w placówkach w całej Polsce.

Na rozpoczęcie wakacji uczniowie czekali z utęsknieniem. Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy mają prawo czuć się zmęczeni. Także nauczycielom należy się zasłużony wypoczynek. W szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski rok szkolny zakończyło 1281 uczniów i 18 przedszkolaków – 677 w  Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, 276 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Legionowie, 199 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku oraz 129 w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

zakonczenie Targowa

Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Uczniowie odebrali świadectwa i mogą zacząć planować letni wypoczynek

Podczas uroczystości odbywających się w każdej z placówek podsumowano mijający rok szkolny oraz wręczono świadectwa i nagrody tym, którzy najbardziej wyróżnili się w nauce, osiągnięciach edukacyjnych, sportowych oraz społecznych. Do szkolnych ławek uczniowie powrócą 3 września br. Tymczasem życzymy im udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Wyniki osiągnięte przez uczniów w ostatnim roku szkolnym potwierdzają, że w szkołach prowadzonych przez Powiat poziom nauczania jest wysoki, a kompetencje kadry pedagogicznej spełniają najwyższe wymagania. Dowodem na to są chociażby wyniki egzaminu gimnazjalnego, który w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie wypadł  bardzo dobrze, znacznie powyżej średniej krajowej. Podczas, gdy uczniowie będą wypoczywać, my zadbamy o przeprowadzenie niezbędnych remontów i napraw w szkołach, aby przygotować placówki do kolejnego roku szkolnego. Podsumowuje Jerzy Zaborowski wicestarosta legionowski.