piątek 20 lipca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Uczniowie mają za sobą kolejny rok nauki. Uroczyste zakończenia roku szkolnego odbyły się 22 czerwca br. w placówkach w całej Polsce.

Na rozpoczęcie wakacji uczniowie czekali z utęsknieniem. Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy mają prawo czuć się zmęczeni. Także nauczycielom należy się zasłużony wypoczynek. W szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski rok szkolny zakończyło 1281 uczniów i 18 przedszkolaków – 677 w  Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, 276 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Legionowie, 199 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku oraz 129 w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

 

zakonczenie Targowa

Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Uczniowie odebrali świadectwa i mogą zacząć planować letni wypoczynek

Podczas uroczystości odbywających się w każdej z placówek podsumowano mijający rok szkolny oraz wręczono świadectwa i nagrody tym, którzy najbardziej wyróżnili się w nauce, osiągnięciach edukacyjnych, sportowych oraz społecznych. Do szkolnych ławek uczniowie powrócą 3 września br. Tymczasem życzymy im udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Wyniki osiągnięte przez uczniów w ostatnim roku szkolnym potwierdzają, że w szkołach prowadzonych przez Powiat poziom nauczania jest wysoki, a kompetencje kadry pedagogicznej spełniają najwyższe wymagania. Dowodem na to są chociażby wyniki egzaminu gimnazjalnego, który w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie wypadł  bardzo dobrze, znacznie powyżej średniej krajowej. Podczas, gdy uczniowie będą wypoczywać, my zadbamy o przeprowadzenie niezbędnych remontów i napraw w szkołach, aby przygotować placówki do kolejnego roku szkolnego. Podsumowuje Jerzy Zaborowski wicestarosta legionowski.