piątek 20 lipca

Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku może pochwalić się nowoczesnym boiskiem sportowym IV generacji. Uroczystego otwarcia inwestycji, w całości sfinansowanej przez Powiat Legionowski, dokonali samorządowcy oraz uczniowie.

Obiekt został odebrany pod koniec ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na jego oficjalne otwarcie, które nastąpiło 11 czerwca br. By przetestować nowe boisko zorganizowano inauguracyjny mecz w piłkę nożną pomiędzy reprezentacjami uczniów i samorządowców. Obie drużyny dały z siebie wszystko, ale finalnie samorządowcy musieli uznać wyższość młodzieży.

Nowopowstałe boisko jest ogrodzone i oświetlone. Jego powierzchnię pokryto sztuczną trawą gwarantującą łatwiejsze utrzymanie nawierzchni oraz dającą większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wyposażenie boiska stanowią także dwie przenośne bramki. Za boiskiem zainstalowano piłkochwyty o wysokości 5 m z siatki polipropylenowej. W sąsiedztwie obiektu zorganizowano i wyposażono w sprzęt zewnętrzną siłownię oraz zainstalowano elementy tzw. małej architektury - ławeczki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Uczniowie z Serocka zyskali nowoczesne boisko, które spełnia najwyższe standardy. Na jego budowę Powiat Legionowski przeznaczył ponad 660 tys. złotych.

boisko serock 2

Tradycyjne przecięcie wstęgi towarzyszące otwarciu nowych inwestycji tym razem zastąpiono strzelaniem goli. Na zdjęciu (od lewej): członek zarządu Powiatu Anna Gajewska, radny Rady Powiatu Sebastian Sikora, wicestarosta Jerzy Zaborowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Artur Borkowski w trakcie ataku na bramkę, starosta Robert Wróbel, burmistrz Serocka Sylwester Sokolnicki oraz członek zarządu Powiatu Michał Kobrzyński