piątek 20 lipca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” otrzymała certyfikat „Szkoła Demokracji”. Celem projektu było zwiększenie wpływu uczniów na decyzje ich dotyczące i uczynienie samorządu uczniowskiego pełnoprawnym partnerem wobec zarządu.    

 

stro szkola demokracji

 

Program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przez ponad 80 szkół z całej Polski zakładał działania z siedmiu obszarów: wybory reprezentacji, komunikacja i media, działania uczniów, podejmowanie decyzji, uczenie się i nauczanie, zasoby i kwestie formalne oraz otwarta szkoła.
Wymiernymi efektami programu w legionowskiej „Siódemce” był wybór Rzecznika Praw Ucznia, wdrożenie nowego systemu komunikacji uczniów z dyrekcją, korzystne dla uczniów zmiany w regulaminie SU i w ordynacji wyborczej do zarządu SU, uruchomienie „kącika ciszy” w szkole, zachęcenie nauczycieli do stosowania oceniania kształtującego, przeprowadzenie diagnozy na temat czynników motywujących uczniów do nauki i wdrożenie uczniowskich pomysłów w porozumieniu z radą pedagogiczną.
Działania samorządu uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna - Iwony Gajdy i wsparciu dyrektora szkoły - Mariusza Borkowskiego zaowocowały uzyskaniem jedynego w powiecie legionowskim certyfikatu. Od tej pory „Siódemkę” można już oficjalnie nazywać „Szkołą Demokracji”.