poniedziałek 20 sierpnia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Utrzymujące się od kilku dni upały szybko nas nie opuszczą. W związku z tym publikujemy kilka praktycznych wskazówek, jak sobie radzić, kiedy z nieba leje się żar.                                   

 

radynaupaly


Utrzymująca się wysoka temperatura powietrza może powodować pogorszenie samopoczucia, nasilenie objawów chorób meteorotropowych i układu krążenia. Przypominamy miekszańom powiatu, aby:

* nosili nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem,
* ubierali luźno dopasowane rzeczy o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,
* unikali skrajnych zmian temperatury,
* pili regularnie duże ilości płynów (najlepiej wody mineralnej niegazowanej),
* spożywali zbilansowane, lekkostrawne posiłki (dużo warzyw i owoców),
* unikali spożywania alkoholu,
* osoby mające problemy z chorobami układu krążenia, osoby starsze powinny ograniczyć wyjścia na zewnątrz budynków, szczególnie w godzinach 10-15,
* osoby wybierające się w dłuższą podróż samochodem powinny właściwie przygotować pojazd do podróży (sprawdzić przede wszystkim układ hamulcowy), robić częste przerwy w podróży, nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie, nawet z otwartymi szybami,
* osoby przebywające na plażach i kąpieliskach powinny używać kremów i preparatów do opalania z wysokimi filtrami oraz unikać, po długim przebywaniu na słońcu, gwałtownego zanurzania się w zimnej wodzie – w przypadku dużej różnicy temperatur może dojść do wstrząsu fizykalnego, który może doprowadzić nawet do śmierci.