niedziela  28 maja

PN WT ŚR CZ PT SO ND

Kategoria: Stolica Kultury Mazowsza

Mistrzowskie Tańce - Mazur 2017

130 par z 29 ośrodków tanecznych z całej Polski rywalizowało w Konkursie i Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017, które odbyły się w Wieliszewie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Legionowski.

Legionowo na lodowcu

O tym, jak przemierzał bezkresy północy i zatknął flagę Legionowa na lodowcu na Spitsbergenie opowiedział mieszkańcom polarnik i fotograf Robert Pogorzelski przy okazji wernisażu wystawy zdjęć, którą otwarto w legionowskiej Galerii Sztuki „Ratusz”.

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych 2017

W sali widowiskowej legionowskiego ratusza występowali laureaci konkursów Małych Form Teatralnych i Muzycznych. Wydarzenie było kolejnym z cyklu VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Koncert i wystawa w Pałacu

Saksofon i gitara grały pierwsze skrzypce podczas marcowej odsłony cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką". Po koncercie otwarto wystawę plakatów Lecha Majewskiego.

VI Dni Osób Niepełnosprawnych wystartowały

Już po raz szósty zainaugurowano obchody Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego oraz wręczono Ordery „Przyjaciel Niepełnosprawnych”.

XVII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkurie Tańców Polskich MAZUR 2017, współorganizowanym przez Powiat Legionowski, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2017 r. w Wieliszewie.

"Matka" na bis

W lutym Kino Otwarte zaprosiło widzów na projekcję filmu "Matka" oraz spotkanie z reżyserem Piotrem Gołębiowskim i członkami ekipy filmowej.

Powiat Legionowski oficjalnie Stolicą Kultury Mazowsza 2017

Powiat Legionowski odebrał Klucz do Stolicy Kultury Mazowsza 2017. W uroczystej gali udział wziął Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Inny film o miłości

Projekcja filmu „Zjednoczone stany miłości” oraz spotkanie z odtwórczynią jednej z głównych ról Martą Nieradkiewicz znalazły się w programie styczniowej odsłony cyklu „Kino Otwarte.

Inauguracja Stolicy Kultury Mazowsza 2017

Serdecznie zapraszamy na inaugurację Stolicy Kultury Mazowsza 2017!

Powiat Legionowski Stolicą Kultury Mazowsza 2017!

Powiat Legionowski został laureatem prestiżowego konkursu Stolica Kultury Mazowsza na 2017 rok, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

publikuj:

Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego