niedziela 18 lutego

Wernisaż wystawy prac plastycznych i rzeźb wychowanków i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych odbył się w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie 15 maja 2012. Prace będą eksponowane w galerii do 23 maja.

Uroczyste otwarcie wystawy

Foto
Uczniowie Centrum Rehabilitacji, Edukacji I Opieki TPD "Helenów"z posłem Zenonem Durką i Januszem Kubickim - członkiem zarządu powiatu.

Wystawa pod tytułem „Tak widzę świat...” to jedna z imprez kulturalnych, przygotowanych w ramach tegorocznych obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych Powiatu Legionowskiego, których głównymi organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie i Fundacja „Promień Słońca” przy wsparciu samorządu Legionowa i Powiatu Legionowskiego. To także bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz niepełnosprawnych twórców z naszego powiatu. Z jednej strony wystawa jest okazją do zaprezentowania ich umiejętności. Z drugiej - za pośrednictwem prac plastycznych wykonanych różnymi technikami (od rysunku po kolaż) oraz rzeźb niepełnosprawni twórcy mieli szansę pokazania swojej wrażliwości i kreatywności, pokazania jak widzą świat.

W programie wernisażu znalazło się również przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane pod opieką Liliany Sadowskiej przez uczniów legionowskiego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Wyjątkowe, bo aktorzy nie mówią, mogli jednak wystąpić dzięki nowoczesnym komunikatorom, wspomagającym osoby dotknięte tego typu niepełnosprawnością. Prezentację różnorodnych urządzeń technicznych, pomocnych osobom niemym, przygotowali i poprowadzili uczniowie Gimnazjum Specjalnego przy wsparciu Agnieszki Łuniewicz-Stępniak.

"Czerwony Kapturek" w wykonaniu niesłyszących uczniów legionowskiego ZSiPS

Na wernisażu nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, samorządu Powiatu i Miasta Legionowo. Wystawę odwiedzili poseł Zenon Durka, członkowie zarządu powiatu Janusz Kubicki i Waldemar Jaroń, wiceprzewodniczący rady powiatu Marek Mazur, zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny, przewodniczący rady miasta Legionowo Janusz Klejment, wiceprzewodniczący rady miasta Legionowo Mirosław Pachulski oraz zastępca burmistrza Serocka Józef Zając.