poniedziałek 23 kwietnia

Muzeum Historyczne w Legionowie gościło uczestników V Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego w ramach zorganizowanego 9 czerwca Dnia Otwartego.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięło ponad 120 gości. Wśród nich znaleźli się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej i  Stowarzyszeniu Amicus, Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku oraz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Wystawa w Muzeum Historycznym cieszyła się dużym zainteresowaniem

Program imprezy obejmował zwiedzanie wystawy „Dzieje Legionowa 1877-1990” będącej zbiorem starannie wybranych eksponatów związanych z Legionowem, jego historią i rozwojem na przestrzeni lat. Organizatorzy przygotowali także warsztaty plastyczne „Balonowe tradycje Legionowa” na których uczestnicy mieli okazję stworzyć wyjątkowe, malowane na szkle balonowe witraże.

Muzeum Historyczne w Legionowie od kilku lat aktywnie współpracuje ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, a w tym roku po raz pierwszy wzięło udział w obchodach Dni Osób Niepełnosprawnych. Pracownicy placówki przeszli szkolenie ze współpracy z gościem niepełnosprawnym dzięki czemu mogli nawiązać dobry kontakt z uczestnikami i profesjonalnie przygotować każdy etap tej niecodziennej wizyty.

W dniach 27 czerwca - 8 lipca Muzeum Historyczne poprowadzi Muzealne Warsztaty Integracyjne.

Organizatorami V Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego są: Miejski Ośrodek Kultury, Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Legionowie, Miejski Ośrodek Kultury Legionowo, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, Arena Legionowo, Muzeum Historyczne w Legionowie, PCPR Legionowo, DPS Kombatant w Legionowie. Patronami Dni Osób Niepełnosprawnych są Starosta Legionowski i Prezydent Miasta Legionowo.