sobota  25 listopada
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Listopad
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Samochód na urodziny

Pierwsza rocznica działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie była okazją do przekazania i poświęcenia samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych - w tym poruszających się na wózkach.         

 

 

Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i jest funkcjonalny

 

Rok minął od utworzenia przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie prowadzonych przez Fundację Amicus Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity. Na swoje pierwsze urodziny placówka otrzymała praktyczny prezent – specjalistyczny samochód przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych.
Auto zostało zakupione dzięki dotacji Powiatu Legionowskiego w wysokości ponad 100 tys. zł (72 tys. zł pozyskane z PFRON, 30 tys. zł z budżetu Powiatu). Samochód pozwala przewozić osoby poruszające się na wózkach.
Zarówno otwarciu, jak i jubileuszowi towarzyszył biskup Marek Solarczyk. Pod jego przewodnictwem była koncelebrowana uroczysta Msza św. On również poświęcił auto.
Warsztaty Terapii Zajęciowej św. Rity zajmują się nauką prawie 30 osób niepełnosprawnych przygotowując ich do podjęcia działalności zawodowej, a w rezultacie – usamodzielnienia. WTZ zatrudnia 10 osób, wśród których jest 5 terapeutów. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Większość uczniów jest dowożona środkami transportu, jakimi dysponują Warsztaty.

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego