czwartek 19 kwietnia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Już wkrótce uczniowie ostatniej klasy gimnazjum staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacji. Z pomocą w podjęciu właściwej decyzji przyszły dni otwarte, które zorganizowano w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego w Legionowie (9-10.03) oraz III Dzień Zawodowca w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Wolskiego w Serocku (16.03).


Kandydaci i ich rodzice odwiedzający szkoły mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, obejrzeć wnętrza budynków i wyposażenie pracowni oraz poznać nauczycieli. Uczniowie obu placówek dołożyli starań, aby jak najlepiej zareklamować szkoły przyszłym kolegom prezentując swoje umiejętności. W PZSP w Legionowie serwowano smakołyki przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych, prezentowano możliwości drukarki 3D będącej na wyposażeniu szkoły oraz oferowano metamorfozy fryzjerskie. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz programowania z wykorzystaniem robota. Serocki PZSP postanowił zabrać gości w podróż pociągiem relacji Gimnazjum-PZSP w Serocku oraz zdobyć ich serca potężną dawką humoru i dobrego jedzenia. Skecze kabaretowe w wykonaniu uczniów szkoły bawiły do łez a przygotowane przez nich przekąski budziły zachwyt. Zaprezentowano także osiągnięcia uczniów w konkursach oraz sukcesy szkoły.

 

Dzień Zawodowca w Serocku


Obie placówki mają kandydatom wiele do zaoferowania. Kierunki kształcenia zostały starannie wyselekcjonowane z myślą o przyszłości zawodowej uczniów. Technikum w PZSP w Legionowie będzie w tym roku prowadzić rekrutację w zawodach technik informatyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. W Serocku będą to technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. Dodatkowo w obu szkołach odbędzie się nabór do 3 – letniej Szkoły Branżowej I stopnia kształcącej w klasie wielozawodowej w wybranym przez ucznia zawodzie.

 

PZSP w Legionowie - Dni Otwarte


Szkoły zapewniają gruntowną i specjalistyczną edukację opierając kształcenie zawodowe na wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, organizując efektywne zajęcia praktycznej nauki zawodu w swoich pracowniach oraz u pracodawców, czyli w rzeczywistych warunkach. W rezultacie absolwenci mają szansę na szybkie zaistnienie na rynku pracy i zdobycie zatrudnienia. Jak wiadomo szkoła, to nie tylko nauka, ale także warunki w jakich uczniowie przebywają i zdobywają wiedzę oraz zajęcia i projekty dodatkowe. Dzisiejsza szkoła powinna być nowoczesna, atrakcyjna i bezpieczna. PZSP w Legionowie i PZSP w Serocku to placówki przyjazne uczniom, które spełniają powyższe wymagania. Współpraca ze szkołami w kraju i za granicą, udział w projektach unijnych, bogata oferta zajęć dodatkowych i kursów specjalistycznych to tylko niektóre z aktywności podejmowanych przez obie placówki, aby zapewnić uczniom jak największą różnorodność i wyjść naprzeciw ich zainteresowaniom. Legionowska szkoła jest właśnie w trakcie remontu związanego z termomodernizacją budynku i budową boiska szkolnego. Z kolei „Wolski” od ubiegłego roku może poszczycić się nową, kompleksowo wyposażoną pracownią gastronomiczną, pracownią obsługi konsumenta i wyremontowaną szatnią.