czwartek  30 Marca
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Marzec
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

UKS "Delfin" na Grand Prix Polski w Warszawie

Po siedmiu latach Grand Prix Polski w pływaniu ponownie zawitało do Warszawy. 19 marca br. na  pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wystartowało aż 478 zawodników z 83 klubów z całej Polski, w tym reprezentujący nas Dawid Szulich i Marta Chudorlińska.

 

Po dziesięcio miesięcznej przerwie mogliśmy w końcu oglądać naszego najlepszego pływaka Dawida Szulicha, który startował na 50 metrów stylem klasycznym. Na tym samym dystansie w UKS „Delfin” startowała również Marta Chudorlińska, która dopiero co wróciła z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów.

 

 

Dawid w swoim jedynym starcie uplasował się na drugim miejscu, ustępując Maciejowi Hołubowi 0,11 sekundy. Czas jaki uzyskał to 28,77 sek. Co sam powiedział o tym starcie? „Od miesiąca czułem podekscytowanie tym powrotem, a ostatnie dwa dni szczególnie. 10 miesięcy to spora przerwa biorąc pod uwagę, że regularnego treningu było zaledwie półtora miesiąca. Lekkie nerwy od początku było widać, ponieważ nie zwróciłem uwagi, jak szybko sędziowie startowali zawodników, co niestety skończyło się w moim przypadku spóźnionym skokiem. Niestety w sprincie strat się już nie odrobi, stąd drugie miejsce. Na treningach było szybko ale trzeba pamiętać, że zawody były rozgrywane na długim basenie (50 m) a ja trenuję na krótkim (25 m). Jest co robić ale uwielbiam te wszystkie emocje i adrenalinę która towarzyszy wyścigom, są dla mnie jak powietrze. Za dwa miesiące są Mistrzostwa Polski a 50 m klasycznym odbywać się będzie w dzień moich urodzin czyli 19 maja. Liczę, że sprawie sobie miły prezent.”

 

Marta startując również na 50 m klasycznym zajęła 33 miejsce z czasem 37,23. Trzeba pamiętać, że wśród doświadczonej stawki seniorów nie łatwo się odnaleźć ale można się sporo nauczyć.Były to pierwsze zawody na długim basenie w tym sezonie, więc jesteśmy pewni, że nasze „Delfinki” z dużym powodzeniem będą ścigać się latem w finałach Mistrzostw Polski.
 

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego