wtorek  25 kwietnia
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Kwiecień
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Prawie milion na Targową

Powiat Legionowski inwestuje w rozwój swojego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Targowej w Legionowie. Tym razem prawie milion zł przeznaczono na docieplenie i zastosowanie rozwiązań, które pozwolą znacznie obniżyć koszty utrzymania budynku.

 

Układanie najgrubszej warstwy steropianu na murach szkoły

 

W maju br. zostanie oddana do użytku kolejna inwestycja, która jest częścią modernizacji Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie. Obecnie trwają prace nad ociepleniem budynku przy ul. Targowej oraz montażem instalacji, które pozwolą zaoszczędzić fundusze i pomogą w ochronie środowiska naturalnego.
W ramach inwestycji zostanie wykonane:  docieplenie ścian zewnętrznych styropianem grubości 15 cm ( na cokołach – 10 cm), docieplenie ościeży styropianem grubości 3 cm, docieplenie stropodachu granulatem z wełny mineralnej grubości 15 cm, pokrycie dachu podwójną papą zgrzewalną, docieplenie stropu kanału instalacyjnego w piwnicy wełną mineralną grubości 20 cm, wymiana stolarki zewnętrznej okiennej i drzwiowej wraz z nowymi parapetami, tynkowanie ścian zewnętrznych, demontaż krat i balustrad oraz ponowny montaż balustrady zewnętrznej, montaż lekkich systemowych zadaszeń nad wejściami do budynku, powiększenie powierzchni 2 okien w kotłowni, montaż nowych rynien i rur spustowych, montaż nowej instalacji odgromowej, budowa nowej opaski z kostki brukowej, remont schodów zewnętrznych polegający na wykonaniu okładziny z płytek antypoślizgowych mrozoodpornych.
Najwięcej oszczędności przyniesie nowa instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Powiat planuje również założenie kolektorów słonecznych połączonych z zasobnikami ciepłej wody. Taka instalacja będzie wymagała znacznie mniej energii do ogrzania budynku szkoły.
Inwestycja polegająca na termomodernizacji i innych pracach remontowych w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie będzie kosztowała ponad 974 350 zł. Według umowy prace mają zakończyć się przed 30 maja br.

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego