niedziela  24 września
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Wrzesień
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Badania już trwają

Pierwsi mieszkańcy już skorzystali z bezpłatnych badań diagnostycznych, prowadzonych w ramach 7. edycji Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej „Zdrowy Powiat” na 2017 rok. Zapisy wciąż trwają.           


W NZOZ „Legionowo” odbywają się właśnie pierwsze badania ultrasonograficzne w ramach kampanii wczesnego wykrywania wad rozwojowych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów, obejmujące kontrolne badania ultrasonograficzne jamy brzusznej, szyi oraz moszny u chłopców. Dzięki nim dokonuje się kompleksowej diagnostyki budowy i rozwoju narządów wewnętrznych. Warto wiedzieć, że badanie usg jest bezpieczne i całkowicie bezbolesne. Pozwala wykryć wiele schorzeń i nieprawidłowości oraz rozstrzyga o poszerzeniu diagnostyki i podjęciu leczenia w przypadku, gdy te schorzenia i nieprawidłowości zostaną wykryte. W ubiegłym roku przebadano 374 dzieci. Nieprawidłowości stwierdzono w 150 przypadkach, a w 9 zachodziło  podejrzenie nowotworu.

 

Rak sutka to jeden z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Na szczęście wcześnie wykryty jest całkowicie uleczalny, dlatego tak duże znaczenie ma właściwa profilaktyka obejmująca regularne badania kontrolne (usg, mammografia) oraz samodzielne badania palpacyjne


Także w przychodni „na górce” oraz w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie trwają badania usg piersi przeznaczone dla mieszkanek powiatu w wieku 25-49 lat. W ubiegłym roku przebadano 816 kobiet, nieprawidłowości stwierdzono u 361 z nich, z czego 9 dotyczyło podejrzenia nowotworu.

Przypominamy, że w programie zdrowotnym znalazły się także bezpłatne badania w kierunku nowotworów prostaty (dla mężczyzn pow. 40 r.ż.) i jelita grubego (dla osób pow. 50 r.ż.) przeprowadzane w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie (zapisy pod nr. tel. 22 766 15 00 wew.1). Zachęcamy do skorzystania. Szczegółowe informacje o programie, miejsca i terminy kampanii oraz zasady rejestracji znajdują się na stronie internetowej Powiatu Legionowskiego www.powiat-legionowski.pl, na portalu społecznościowym Facebook, w lokalnych mediach oraz na billboardach na terenie powiatu.

Szanowni Mieszkańcy! Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby odwoływać umówione wizyty na które nie możecie dotrzeć. Pozwoli to skorzystać z badań innym pacjentom.
 

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego