czwartek 19 kwietnia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Za nami 6. serockie warsztaty rzemieślnicze na podgrodziu – To Barbarki robota. Impreza odbyła się w ramach tegorocznych obchodów 600–lecia nadania Serockowi praw miejskich.          


Miejsce warsztatów ma bogatą historię. Tu właśnie, nad brzegiem Narwi, u stóp wzgórza zwanego Barbarką, od średniowiecza rozwijały się wszelkie rzemiosła transport rzeczny i handel jarmarczny.

 

Barbarkowe warsztaty to nie tylko doskonała zabawa, ale też okazja do nabycia wielu cennych umiejętności

Fot. UMiG w Serocku


Tegoroczne warsztaty barbarkowe były jak zwykle pełne atrakcji i roboty. Każdy, bez względu na wiek i płeć, mógł malować, lepić z gliny, wyczarować papierowe kwiaty lub zwierzaki z siana. Z pomocą rękodzielników można było zrobić filcową zakładkę, świecznik ze słoiczka, owocowego szaszłyka albo sakiewkę na świeżo wybijanego serockiego dukata. Nad brzegiem rzeki uczyli swego fachu łucznik, kowal oraz przybyli z dalekiego Ulanowa przedstawiciele flisackiej braci. Na serockich warsztatach nie mogło zabraknąć wojów piastowskich, którzy gościli w swoim obozowisku i kuchni opowiadając o rycerskim fachu i tocząc niemal krwawe boje. Było coś dla ducha, było też coś dla ciała. O podniebienia odwiedzających  zadbały gospodynie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz poczatkujące na barbarkowym spotkaniu Stowarzyszenie SMS ze Skubianki. Pochłonięte kalorie można było szybko spalić w trakcie zajęć Archerobiku. Na kolejną edycję imprezy zapraszamy za rok.

Barbarkowe warsztaty znalazły się na liście imprez dofinansowanych przez Województwo Mazowieckie w ramach projektu Powiat Legionowski – Stolica Kultury Mazowsza 2017