piątek  24 listopada
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Listopad
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Rajd rowerowy śladami historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Legionowa (TPL), który odbędzie się 14 sierpnia br.              


Przejazd ma na celu upamiętnienie udziału 10. Dywizji Piechoty gen. Żeligowskiego, Armii Ochotniczej oraz społeczeństwa ziem dzisiejszego powiatu legionowskiego w działaniach bojowych oraz przygotowaniach obronnych w sierpniu 1920 r., w okresie Bitwy Warszawskiej. Zachęcamy do aktywnego poznawania historycznej trasy marszu żołnierzy z legionowskiego garnizonu, którzy w walkach pod Nieporętem i Radzyminem zatrzymali natarcie Armii Czerwonej i przyczynili się do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Uczestnicy zapalą znicz pamięci przy pomniku w Wólce Radzymińskiej i wezmą udział w uroczystościach  przy Pomniku.
Trasa Rajdu: Legionowo - Stanisławów Pierwszy - Wola Aleksandra - Kąty Węgierskie- Izabelin -  Ranczo Bena - Zamostki Wólczyńskie – Pomnik Żołnierzy 10 . Dywizji Piechoty w Wólce Radzymińskiej (z wykorzystaniem dróg gminnych i tras rowerowych). Całkowita długość trasy – 30 km.

Zapisy i informacje - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub w siedzibie TPL przy ul. Mickiewicza 23 w Legionowie. Liczba miejsc ograniczona.

 


publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego