wtorek 19 czerwca

W trakcie spotkania, które odbyło się 12 lipca br., w siedzibie starostwa uroczyście podziękowano druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego za ich zaangażowanie w usuwanie skutków nawałnicy, która nawiedziła nasz teren pod koniec czerwca.

Wieczorem 28 czerwca br. na naszym terenie wystąpiły ulewne deszcze i burze. Załamanie pogody trwało blisko dwie doby. W tym czasie straż pożarna interweniowała 360 razy. Na powiatowe ulice wyjechało 45 wozów strażackich. Wsparcie druhów z naszego powiatu okazało się niezbędne także na terenie Warszawy. Szybkie i skuteczne usuwanie skutków nawałnicy nie byłoby możliwe bez wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Legionowskiego oraz żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. To właśnie im, za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i ratowanie mienia, uroczyście podziękowali starosta Robert Wróbel, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mieczysław Klimczak. Ponadto starosta zapewnił zgromadzonych o wsparciu Powiatu Legionowskiego dla funkcjonowania i działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego terenu.