sobota 16 grudnia

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa Powiatu. Odcinek drogi nr 1803W łączący Wolę Kiełpińską, Dosin i Skubiankę od 9 sierpnia jest już otwarty dla kierowców.

Przebudowa była kontynuacją wykonanego przez Powiat Legionowski w ubiegłym roku remontu jezdni i pobocza w Woli Kiełpińskiej na odcinku od drogi krajowej nr 62 do cmentarza. Na całym 1300-metrowym odcinku drogi nawierzchnia jezdni najpierw została sfrezowana na głębokość ok. 3 cm, a następnie przykryta dwoma warstwami z mieszanki mineralno-asfaltowej o łącznej grubości 8 cm. Na jezdni namalowano oznakowanie poziome. Drogę poszerzono o pobocze wykonane z kruszywa łamanego. Odwodnienie przebudowanej drogi będzie odbywało się jak dotychczas - powierzchniowo w utwardzone kruszywem pobocze.

Równa i dobrze oznakowana droga to inwestycja w wygodę i bezpieczeństwo jej użytkowników

Remont rozpoczął się 20 czerwca br. i prowadzony był przez wyłonioną w przetargu firmę Polhild z Legionowa. Koszt inwestycji wyniósł prawie pół miliona złotych, z czego 170 tysięcy to dofinansowanie pochodzące z Miasta i Gminy Serock.