wtorek 17 lipca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Przebudowa drogi powiatowej 4303W, na odcinku od ronda w Białobrzegach do granicy Powiatu Legionowskiego w Beniaminowie, jest już niemal ukończona.                           


Zgodnie z założeniami wykonano już nową nakładkę jezdni. Przebudowano także skrzyżowania z drogami poprzecznymi, wykonano odwodnienie, chodniki i zjazdy do posesji. Na  prostych odcinkach droga została poszerzona do 6,5 m, na łukach do 7 m, a niebezpieczne zakręty w okolicy fortu w Beniaminowie poszerzono do 7,2 m. W związku z planowaną przez Gminę Nieporęt budową ścieżki rowerowej wzdłuż remontowanej drogi, w miejscach przeznaczonych pod drogę dla jednośladów, pozostawiono podłoże z gruntu rodzimego. Tam, gdzie ścieżki nie będzie, pobocze utwardzono i wysypano kruszywem.Prace remontowe przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wszystko wskazuje a to, że inwestycja zostanie ukończona w połowie września


Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców i niezmotoryzowanych uczestników ruchu, zaprojektowano wydłużone separatory na przejściach dla pieszych oraz podwyższone wysepki w środkowej części jezdni. Zabiegi  te utrudnią piratom drogowym wyprzedzanie min. w okolicy szkoły i osiedla w Białobrzegach. Zakończony został także remont nawierzchni pętli autobusowej w Białobrzegach. Została ona pogrubiona i tym samym wzmocniona. Na chwilę obecną pracownicy kończą malowanie oznaczeń poziomych na jezdni i stawianie znaków. Trwają też prace porządkowe.


Remont wykonuje pruszkowska firma STRABAG Sp. z o.o. wyłoniona w ogłoszonym przez Powiat Legionowski przetargu. Koszt inwestycji, w całości finansowanej przez Powiat Legionowski, to 3.171.138,84 zł.