sobota  25 listopada
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Listopad
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Legionowski rynek pracy – analiza i perspektywy

Promocja aktywnych przedsiębiorców wspierających rozwój lokalnego rynku pracy oraz zmiany na nim zachodzące  będą przedmiotem konferencji pn. „Liderzy na legionowskim rynku pracy”, która odbędzie się w dniu 14 września br. w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.                                           


Do udziału w wydarzeniu zaproszono ponad 250 pracodawców, którzy współpracują z Powiatowym Urzędem Pracy w Legionowie i swoimi działaniami wspierają przeciwdziałanie bezrobociu oraz jego zwalczanie, wzmacniając jednocześnie kondycję gospodarczą powiatu. Ponadto uczestnikami spotkania będą reprezentanci samorządów lokalnych, instytucji rynku pracy, instytucji pomocy społecznej, podmiotów ekonomii społecznej z terenu powiatu legionowskiego oraz powiatów sąsiednich.
 

Podczas konferencji zostanie zaprezentowany kierunek zmian zachodzących na rynku pracy oraz mechanizmy finansowe Funduszu Pracy wspierające jego rozwój. Ważną częścią spotkania będzie głos przedsiębiorców działających zarówno lokalnie, jak również w skali ogólnopolskiej, a także ich doświadczenie we współpracy z instytucjami rynku pracy. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wręczenie statuetek Liderom Legionowskiego Rynku Pracy, a konferencję zakończy występ skrzypaczki Nicoli Rosy.
 

Konferencja będzie okazją do spotkania i wymiany poglądów między przedsiębiorcami, władzami samorządowymi oraz jednostkami administracji publicznej. Wydarzenie otwiera cykl spotkań i dyskusji o możliwościach rozwoju legionowskiego rynku pracy. Kolejnym krokiem będzie inicjatywa powstania Forum Gospodarczego Powiatu Legionowskiego, którego organizacja wpisana jest w Plan Operacyjny na lata 2016-2019 w ramach Strategii Rozwoju Powiatu Legionowskiego na lata 2016-2025, co jest odpowiedzią na zdiagnozowaną potrzebę wzmocnienia stałej współpracy międzysektorowej.
 

Organizatorami konferencji są Starostwo Powiatowe w Legionowie i Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie. Partnerują jej Urząd Miasta Legionowo i Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie.

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego