piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Promocja aktywnych przedsiębiorców wspierających rozwój lokalnego rynku pracy oraz zmiany na nim zachodzące  będą przedmiotem konferencji pn. „Liderzy na legionowskim rynku pracy”, która odbędzie się w dniu 14 września br. w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.                                           


Do udziału w wydarzeniu zaproszono ponad 250 pracodawców, którzy współpracują z Powiatowym Urzędem Pracy w Legionowie i swoimi działaniami wspierają przeciwdziałanie bezrobociu oraz jego zwalczanie, wzmacniając jednocześnie kondycję gospodarczą powiatu. Ponadto uczestnikami spotkania będą reprezentanci samorządów lokalnych, instytucji rynku pracy, instytucji pomocy społecznej, podmiotów ekonomii społecznej z terenu powiatu legionowskiego oraz powiatów sąsiednich.
 

Podczas konferencji zostanie zaprezentowany kierunek zmian zachodzących na rynku pracy oraz mechanizmy finansowe Funduszu Pracy wspierające jego rozwój. Ważną częścią spotkania będzie głos przedsiębiorców działających zarówno lokalnie, jak również w skali ogólnopolskiej, a także ich doświadczenie we współpracy z instytucjami rynku pracy. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wręczenie statuetek Liderom Legionowskiego Rynku Pracy, a konferencję zakończy występ skrzypaczki Nicoli Rosy.
 

Konferencja będzie okazją do spotkania i wymiany poglądów między przedsiębiorcami, władzami samorządowymi oraz jednostkami administracji publicznej. Wydarzenie otwiera cykl spotkań i dyskusji o możliwościach rozwoju legionowskiego rynku pracy. Kolejnym krokiem będzie inicjatywa powstania Forum Gospodarczego Powiatu Legionowskiego, którego organizacja wpisana jest w Plan Operacyjny na lata 2016-2019 w ramach Strategii Rozwoju Powiatu Legionowskiego na lata 2016-2025, co jest odpowiedzią na zdiagnozowaną potrzebę wzmocnienia stałej współpracy międzysektorowej.
 

Organizatorami konferencji są Starostwo Powiatowe w Legionowie i Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie. Partnerują jej Urząd Miasta Legionowo i Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie.