piątek 22 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie świętuje w tym roku 16-lecie istnienia. Razem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi w jubileuszowym spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne, które odwiedziły placówkę w ramach obchodów VI Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.                                


Pensjonariusze „Kombatanta” świętowali w towarzystwie władz samorządowych na czele ze starostą Robertem Wróblem, wicestarostą Jerzym Zaborowskim, członkiem zarządu Michałem Kobrzyńskim i prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim. Nie zabrakło również delegacji z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia Amicus, Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku oraz przedstawicieli Koła TPD Dzieci Specjalnej Troski. - Cieszę się, że DPS „Kombatant” jest współorganizatorem Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Powodów tej radości jest kilka. Pracuję od lat w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, a DPS „Kombatant” jest naszym najbliższym sąsiadem. Często odwiedzamy mieszkańców „Kombatanta” z różnego rodzaju okolicznościowymi przedstawieniami. Współpracujemy od momentu powstania tego domu i jest to współpraca na wielu płaszczyznach. Od kilku lat mieszkańcy DPS wspierają nasze działania i pracują w naszej szkole jako woluntariusze – mówi prezes Fundacji „Promień Słońca” Jerzy Jastrzębski.


 

W trakcie wydarzenia wystąpił nieporęcki zespół Młodzież 50+


O artystyczną oprawę wydarzenia zadbały tańczące seniorki Artbale oraz zespoły Młodzież 50+ i Moderato. Mając na uwadze nie tylko duchowe potrzeby zgromadzonych gości, przygotowano smaczny poczęstunek. Nie zabrakło także tortu, który jest centralną atrakcją wszelkich rocznicowych uroczystości.


Za rok kolejny jubileusz i ponowna okazja do świętowania. Tak owocną współpracę trzeba pielęgnować, chwalić się nią i oczywiście już dziś zarezerwować w kalendarzu termin następnej sąsiedzkiej, międzypokoleniowej fiesty.