wtorek 17 lipca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

9 września br. mieszkańcy powiatu bawili się w Jabłonnie na dorocznych Święcie Gminy i VIII Festiwalu Sołectw. Obie imprezy wspierał Powiat Legionowski.                                  


Takiej imprezy już dawno w powiecie nie było. A właściwie dwóch imprez, które zbiegły się w miejscu i czasie. Na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Jabłonnie odbyły się Święto Gminy oraz VIII Festiwal Sołectw, którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński. Festiwal patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.


Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w stoiskach samorządów, instytucji oraz przedsiębiorstw. Dużą popularnością tradycyjnie cieszyły się stoiska z rękodziełem, gastronomiczne i dmuchańce dla dzieci. W namiocie Gminy Jabłonna zainaugurowano projekt Jabłonna - Gmina z Historią.

W tegorocznej edycji konkursu, odbywającego się w ramach VIII Festiwalu Sołectw, wzięło udział siedem sołectw z terenu LGD, które rywalizowały ze sobą w następujących kategoriach: prezentacja stoiska, smaki - kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Tegorocznym Laureatem Festiwalu zostało sołectwo Boża Wola z gminy Jabłonna. Oznacza to, że w przyszłym roku Jabłonna znów będzie gospodarzem imprezy. Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii występ sceniczny, ufundowaną przez Powiat Legionowski i wręczoną przez starostę Roberta Wróbla otrzymało sołectwo Cegielnia z gminy Radzymin.


Swoje stoisko na Festiwalu miała również Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński, gdzie prowadzone było doradztwo w zakresie instrumentów wsparcia dostępnych na obszarach wiejskich. Na imprezie nie mogło także zabraknąć stoiska Powiatu Legionowskiego, w którym zorganizowano konkurs wiedzy o naszym regionie. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Biesiadowanie zakończył koncert Sylwii Grzeszczak.


Święto Gminy Jabłonna otrzymało wsparcie finansowe Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Powiat Legionowski – Stolica Kultury Mazowsza 2017.