piątek 20 lipca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Powiat Legionowski. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie wykłady obowiązują zapisy.         
 


„Jak radzić sobie z uczniem chorym na cukrzycę” - spotkanie skierowane do nauczycieli ze szkół z terenu powiatu legionowskiego. Jak wskazują statystyki, zwiększa się liczba dzieci cierpiących na tę chorobę. Dotąd nie prowadzono szkoleń dla pracowników placówek oświatowych, które uczyłyby właściwego postępowania w przypadku wystąpienia objawów choroby u ucznia przebywającego w szkole. W tym roku postanowiono uzupełnić tę lukę edukacyjną.


„Seniorzy: chirurgia, geriatria, choroby wewnętrzne, onkologia, reumatologia” – to cykl pięciu dwugodzinnych wykładów ze specjalistami z dziedzin chirurgii, geriatrii, chorób wewnętrznych, onkologii, reumatologii. Uczestniczy zostaną zapoznani z najczęstszymi schorzeniami osób starszych, właściwą profilaktyką oraz dowiedzą się, jak prawidłowo postępować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.


Warsztaty psychologiczne pn. „Jak radzić sobie z niepełnosprawnością osób bliskich” dedykowane są rodzinom niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Warsztaty poprowadzi specjalista z dziedziny psychologii. Podczas spotkań zostanie przeprowadzona ankieta wśród uczestników, która pomoże uzyskać informacje o potrzebach tych osób i ich podopiecznych. Wyniki ankiety pomogą podjąć decyzję o ewentualnym kierunku organizacji dalszych działań dla tej grupy mieszkańców.


Zapisy pod numerem telefonu 535 892 922 lub w Gabinecie Rehabilitacji „Zdrowe Plecy” w Legionowie przy ul. Broniewskiego 4/42.