sobota  25 listopada
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Listopad
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 

 

GALERIA FILMÓW

Forum Gospodarcze Powiatu Legionowskiego
autor: Powiet Legionowski - 15 listopada 2017
15 listopada w legionowskiej Poczytalni odbyło się pierwsze w historii Forum Gospodarcze Powiatu Legionowskiego. To kolejne wydarzenie zorganizowane wspólnie przez Powiat Legionowski, Powiatową Izbę Gospodarczą w Legionowie i Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie, skierowane do przedsiębiorców, mające na celu integrację lokalnego biznesu oraz wsparcie działań zmierzających do rozwoju gospodarczego powiatu.

Viva Polonia Przegląd Pieśni Patriotycznej
autor: Powiat Legionowski - 12 listopada 2017
W ramach obchodów Święta Niepodległości 12 listopada w legionowskim ratuszu odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej Viva Polonia.

Zaproszenie do konkursu "Społecznie Odpowiedzialni"
autor: Powiet Legionowski - listopad 2017
Starosta Legionowski, Powiatowe Centrum Integracji Społecznej oraz Mazowiecka Federacja na rzecz Ekonomii Społecznej zapraszają przedsiębiorców z terenu powiatu legionowskiego do udziału w konkursie "Społecznie Odpowiedzialni 2017". Jest on skierowany do firm i ich pracowników, którzy w codziennej działalności kierują się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszenia są przyjmowane do 17 listopada. Szczegółowe informacje o konkursie: http://bit.ly/2AELYe1

Obchody Święta Niepodległości w Legionowie
autor: Powiet Legionowski - 11 listopada 2017
Msza za Ojczyznę, uroczysty apel i składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej oraz V Festiwal Gęsiny - podczas tych wydarzeń mieszkańcy Legionowa, stolicy powiatu legionowskiego, uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas festiwalu szef kuchni Powiatowego Centrum Integracji Społecznej Daniel Twardo otrzymał tytuł Mistrza V Festiwalu Gęsiny za przygotowane przez PCIS potrawy z gęsiny.

Drugi Bieg Niepodległości w gminie Nieporęt
autor: Powiet Legionowski - 11 listopada 2017
O godzinie 11.11 w Święto Niepodległości 11 listopada wystartował II Bieg Niepodległości, który odbył się w Stanisławowie Pierwszym w gminie Nieporęt. Już po raz drugi Gmina Nieporęt zorganizowała bieg, w którym mieszkańcy i goście spoza gminy i powiatu legionowskiego uczcili wspólnie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo. Bieg cieszył się ogromną frekwencją, a biegaczy nie odstraszyła niezbyt łaskawa aura.

XVII Festiwal Pieśni i Tańców Polskich im. Stanisława Moniuszki
autor: Powiat Legionowski - 10 listopada 2017
10 listopada 2017 odbyła się siedemnasta edycja Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich im. Stanisława Moniuszki w Wieliszewie. Po raz kolejny Powiat Legionowski objął to wydarzenie patronatem. Jak co roku festiwalowe występy prezentowały wysoki poziom artystyczny. W tym roku poza artystami z kraju udział w festiwalu wzięli tancerze z Litwy.

Obchody Święta Niepodległości w Nieporęcie
autor: Powiet Legionowski - 10 listopada 2017
10 listopada 2017 odbyły się uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Nieporęt. Po mszy za Ojczyznę mieszkańcy, samorządowcy, harcerze, przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych uczestniczyli w apelu, po którym złożono kwiaty w miejscach pamięci przy Placu Wolności w Nieporęcie.

Czego uczy nas historia
autor: Powiat Legionowski - listopad 2017
Debata z udziałem młodzieży ze szkół powiatu legionowskiego na temat "Czego uczy nas historia?" odbyła się 9 listopada 2017. To już ósma edycja młodzieżowych debat, organizowanych przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie.

Powiat odławia dziki
autor: Powiat Legionowski - listopad 2017
Przy użyciu dwóch odłowni, pomocy społecznie pracujących myśliwych, strażników miejskich, gminnych i urzędników, powiatowe służby odpowiedzialne za ochronę środowiska rozwiązują problem dzikiej zwierzyny migrującej na tereny zamieszkane przez ludzi. Dziki, bo o nich przede wszystkim mowa, są wyłapywane i wywożone do oddalonej o ponad 150 km Puszczy Kozienickiej. W ten sposób powiat legionowski opuściło już prawie 150 dzików.

I Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego dzieci i młodzieży w biegach ulicznych.
autor: Powiat Legionowski - 28 października 2017
28 października br. w Serocku odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego dzieci i młodzieży w biegach ulicznych. Deszcz i chłód nie odstraszyły prawdziwych sportowców, dzięki czemu zawody odbyły się zgodnie z planem, dostarczając wielu wrażeń zarówno startującym jak i kibicom.

Podkategorie


POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego