wtorek  26 września
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Wrzesień
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 

 

Aktualności

Rock&Cud

15 sierpnia br. o godz. 14.00, na Rynku Miejskim w Legionowie, rozpocznie się Rock&Cud. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, nazywanej także "Cudem nad Wisłą". Będzie rockowo, patriotycznie i rodzinnie.

Rusza Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego

Zapraszamy do udziału w III edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego, objętego patronatem Starosty Legionowskiego. Pierwszy z cyklu koncert odbedzie się 30 lipca br. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Książka na plaży

Zapraszamy na kolejną już edycję akcji legionowskiego PIK-u, który przy współpracy Powiatu Legionowskiego, na plaży w Wieliszewie i Serocku, na leżakach i pod parasolami oferuje szeroki wybór książek dla dzieci i dorosłych oraz gry i zabawy edukacyjne.

To Barbarki robota...

Za nami 6. serockie warsztaty rzemieślnicze na podgrodziu – To Barbarki robota. Impreza odbyła się w ramach tegorocznych obchodów 600–lecia nadania Serockowi praw miejskich.    

Thriller w Kinie Otwartym

Projekcja filmu „Jestem mordercą” oraz spotkanie z krytykiem filmowym Arturem Zaborskim znalazły się w programie czerwcowej odsłony cyklu „Kino Otwarte.  

100. rocznica Kryzysu Przysięgowego w Białobrzegach

Zapraszamy na jutrzejsze obchody 100. rocznicy Kryzysu Przysięgowego w Białobrzegach.

Z wizytą w Muzeum Historycznym

Za nami kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów tegorocznych Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Tym razem uczestnicy odwiedzili Muzeum Historyczne w Legionowie, gdzie przygotowano dla nich ciekawe atrakcje.

Seniorzy uczcili Jubileusz 600-lecia Serocka

W dniu 14 czerwca 2017 r. na zaproszenie Serockiej Akademii Seniora przybyły do Serocka delegacje seniorów z Legionowa, Nasielska, Nieporętu, Wieliszewa i Jabłonny, aby razem ze społecznością serockich seniorów uczcić Jubileusz  600-lecia nadania praw miejskich Serockowi.

Konopnicka Inaczej

12 czerwca 2017 r., w ramach obchodów 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, w legionowskim ratuszu odbył się wykład dr Leny Magnone pt. „O Konopnickiej inaczej”.  

Konopnicka już w Legionowie

W tym roku przypada 175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Powiat Legionowski zorganizował konkurs na wykonanie rzeźby plenerowej przedstawiającej poetkę. Rzeźbę uroczyście odsłonięto 4 czerwca br.     

Teatralia 2017

Już w ten weekend zapraszamy do sali widowiskowej legionowskiego ratusza na III Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Grup Teatralnych Teatralia 2017. 

Malarski kosmos

Integracyjny plener malarski „Chodź, pomaluj mój świat” jest stałym punktem w programie obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. W tym roku uczestnicy malowali swoje wyobrażenia o kosmosie.  

Zaśpiewali, zaczarowali

Za nami VIII Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Pod hasłem „Z Aniołami”, wspólnie ze społecznością harcerską bawili się mieszkańcy naszego powiatu.     

Animowane Kino Otwarte

Na kolejnym seansie Kina Otwartego organizowanym  przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie zobaczymy film "Życia animowane" oraz będziemy mogli spotkać się z Moniką Wysocką-Neagu, rodzicem dziecka z autyzmem, a także psychologiem i pedagogiem Joanną Latarską. Serdecznie zapraszamy.

Za nami VI Przegląd Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych

7 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Anny Karłowicz skoncentrowało się życie kulturalne powiatu pułtuskiego i legionowskiego.    

Mistrzowskie Tańce - Mazur 2017

130 par z 29 ośrodków tanecznych z całej Polski rywalizowało w Konkursie i Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017, które odbyły się w Wieliszewie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Legionowski.

Legionowo na lodowcu

O tym, jak przemierzał bezkresy północy i zatknął flagę Legionowa na lodowcu na Spitsbergenie opowiedział mieszkańcom polarnik i fotograf Robert Pogorzelski przy okazji wernisażu wystawy zdjęć, którą otwarto w legionowskiej Galerii Sztuki „Ratusz”.

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych 2017

W sali widowiskowej legionowskiego ratusza występowali laureaci konkursów Małych Form Teatralnych i Muzycznych. Wydarzenie było kolejnym z cyklu VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.                  

Koncert i wystawa w Pałacu

Saksofon i gitara grały pierwsze skrzypce podczas marcowej odsłony cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką". Po koncercie otwarto wystawę plakatów Lecha Majewskiego.

VI Dni Osób Niepełnosprawnych wystartowały

Już po raz szósty zainaugurowano obchody Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego oraz wręczono Ordery „Przyjaciel Niepełnosprawnych”.

XVII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkurie Tańców Polskich MAZUR 2017, współorganizowanym przez Powiat Legionowski, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2017 r. w Wieliszewie.

"Matka" na bis

W lutym Kino Otwarte zaprosiło widzów na projekcję filmu "Matka" oraz spotkanie z reżyserem Piotrem Gołębiowskim i członkami ekipy filmowej.

Powiat Legionowski oficjalnie Stolicą Kultury Mazowsza 2017

Powiat Legionowski odebrał Klucz do Stolicy Kultury Mazowsza 2017. W uroczystej gali udział wziął Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Inny film o miłości

Projekcja filmu „Zjednoczone stany miłości” oraz spotkanie z odtwórczynią jednej z głównych ról Martą Nieradkiewicz znalazły się w programie styczniowej odsłony cyklu „Kino Otwarte.

Inauguracja Stolicy Kultury Mazowsza 2017

Serdecznie zapraszamy na inaugurację Stolicy Kultury Mazowsza 2017!

Powiat Legionowski Stolicą Kultury Mazowsza 2017!

Powiat Legionowski został laureatem prestiżowego konkursu Stolica Kultury Mazowsza na 2017 rok, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.


 


 

 

 
 

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego