piątek  24 listopada
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Listopad
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 

 

Aktualności

Nie trzeba mówić, aby mówić

Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji (MM AAC). Z tej okazji Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie po raz kolejny włączył się do udziału w akcji mającej na celu przybliżenie mieszkańcom powiatu sytuacji osób niemówiących.      

II Jazz Jam w Legionowie

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie w ramach II edycji festiwalu Jazz Jam. Wstęp jest wolny, ale na koncerty - wejście za okazaniem zaproszeń, które dystrybuuje MOK (informacja pod numerem 22-774 44 74. Patronem wydarzenia jest starosta Robert Wróbel.

Na szlaku

Piękna jesienna pogoda powitała uczestników wycieczki szlakiem Polski Walczącej, która odbyła się w minioną sobotę. Druga z pięciu zaplanowanych tras z przewodnikiem wiodła zielonym szlakiem na terenie powiatu legionowskiego.

Konkurs Literacki - zapraszamy do udziału

Zapraszamy do udziału w Konkursie Literackim organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Konkurs towarzyszy obchodom 75. rocznicy zagłady ludności legionowskiego getta.      

Naukowy weekend w Jabłonnie

W dniach 23-24 września br., w Jabłonnie odbył się XXI Festiwal Nauki. Współorganizatorem imprezy był Powiat Legionowski. Ponad 50 współorganizatorów i blisko 130 projektów tematycznych czekało na uczestników spragnionych potężnej dawki wiedzy.

Obchody 75. rocznicy Zagłady ludności legionowskiego getta

Obchody 75. rocznicy Zagłady ludności legionowskiego getta organizowane będą przez Muzeum Historyczne w Legionowie w partnerstwie z Żydowskim Instytutem Historycznym, Towarzystwem Przyjaciół Legionowa i Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. W harmonogramie wydarzeń znajdują się min. konferencja naukowa z udziałem historyków i badaczy tematyki żydowskiej, promocja okolicznościowej publikacji oraz spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej.

Wędrówka z Polską Walczącą

Kolejna wycieczka szlakiem Polski Walczącej przed nami. W najbliższą sobotę, 30 września proponujemy wędrówę z przewodnikiem trasą zieloną. Wymarsz z Zamostek Wólczyńskich, gdzie znajduje się pomnik poległych Strzelców Kaniowskich. Zapraszamy.

Prestiżowa nagroda dla Muzeum

Muzeum Historyczne w Legionowie otrzymało II nagrodę za wystawę stałą pt. Dzieje Legionowa 1877–1990 w XI Konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.   

Serocka wycieczka

Pierwsza z pięciu bezpłatnych wycieczek pieszo-autokarowych Szlakiem Polski Walczącej dla mieszkańców powiatu legionowskiego odbędzie się 23 września. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Tym razem zwiedzimy Serock i okolice.    

Przed nami Festiwal Nauki w Jabłonnie

Bogaty program i naukowe ciekawostki dla każdego – to już znaki rozpoznawcze Festiwalu Nauki, objętego patronatem starosty legionowskiego, którego XXI edycja zagości w nadchodzący weekend. Impreza odbędzie się na terenie przed pałacem w Jabłonnie i będzie trwał w godzinach 10.00-16.00.        

Kultura nocą

Za nami trzecia edycja legionowskiej Nocy Kultury. Powiatowa Instytucja Kultury także przyłączyła się do akcji. W sobotę 16 września br., siedzibę PIK odwiedziło blisko sto osób, dla których przygotowano warsztaty orgiami oraz monodram Mirelli Gliwińskiej „Błękitna Róża. Opowieści o miłości”.   

Historia jak malowana

W Zegrzu oficjalnie odsłonięto mural historyczny ilustrujący dzieje regionu. Powiat Legionowski jest jednym z fundatorów malowidła.      

Promyki podbiły Koreę

Zespół Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa wziął udział w Cheonan World Dance Festival, odbywającym się w Korei Południowej. Nasi tancerze zdobyli II miejsce w towarzyszącej wydarzeniu paradzie oraz wyróżnienie w konkursie tańców międzynarodowych. Współorganizatorem wyjazdu był Powiat Legionowski.        

Noc Kultury

W najbliższą sobotę, 16 września br., mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mogli doświadczać kultury nocą. To już trzecia odsłona tego wydarzenia, w którym  tym razem uczestniczą: Powiatowa Instytucja Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Historyczne, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz  Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie.

Kombatant łączy pokolenia

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie świętuje w tym roku 16-lecie istnienia. Razem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi w jubileuszowym spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne, które odwiedziły placówkę w ramach obchodów VI Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.   
 

Podwójne świętowanie w Jabłonnie

9 września br. mieszkańcy powiatu bawili się w Jabłonnie na dorocznych Święcie Gminy i VIII Festiwalu Sołectw. Obie imprezy wspierał Powiat Legionowski.

Muzyczna podróż za jeden uśmiech

3 września br. w ramach III Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego 2017 odbędzie się kolejny koncert. Tym razem wydarzenie pt. "Muzyczna podróż za jeden uśmiech" przygotowane jest specjalnie dla dzieci. Do Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona przy ul. Modlińskiej 1 w Wieliszewie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tajemnice instrumentów i rozwiązać zagadki muzyki. 

Książki czekały na plaży

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła mieszkańców do udziału w akcji „Książka na plaży”. Mobilne wypożyczalnie zorganizowano w sierpniu na plażach w Serocku i Wieliszewie.                 

Wieliszewskie „Promyki” będą reprezentowały Polskę

Grupy młodzieżowa i seniorska w sile 30 tancerek i tancerzy z wieliszewskiego Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” w dniach 10-19 września br. będą reprezentowały Polskę, Mazowsze, Powiat Legionowski i Gminę Wieliszew na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Korei Płd. Powiat Legionowski wspiera udział naszych mieszkańców w tej prestiżowej imprezie.

Festiwal Sołectw

Prezes LGD Zalew Zegrzyński Edward Trojanowski i wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski zapraszają mieszkańców powiatu legionowskiego na VIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbędzie się 9 września, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie. Po zmaganiach konkursowych wystąpi Sylwia Grzeszczak.
 

Rock&Cud

15 sierpnia br. o godz. 14.00, na Rynku Miejskim w Legionowie, rozpocznie się Rock&Cud. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, nazywanej także "Cudem nad Wisłą". Będzie rockowo, patriotycznie i rodzinnie.

Rusza Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego

Zapraszamy do udziału w III edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego, objętego patronatem Starosty Legionowskiego. Pierwszy z cyklu koncert odbedzie się 30 lipca br. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Książka na plaży

Zapraszamy na kolejną już edycję akcji legionowskiego PIK-u, który przy współpracy Powiatu Legionowskiego, na plaży w Wieliszewie i Serocku, na leżakach i pod parasolami oferuje szeroki wybór książek dla dzieci i dorosłych oraz gry i zabawy edukacyjne.

To Barbarki robota...

Za nami 6. serockie warsztaty rzemieślnicze na podgrodziu – To Barbarki robota. Impreza odbyła się w ramach tegorocznych obchodów 600–lecia nadania Serockowi praw miejskich.    

Thriller w Kinie Otwartym

Projekcja filmu „Jestem mordercą” oraz spotkanie z krytykiem filmowym Arturem Zaborskim znalazły się w programie czerwcowej odsłony cyklu „Kino Otwarte.  

100. rocznica Kryzysu Przysięgowego w Białobrzegach

Zapraszamy na jutrzejsze obchody 100. rocznicy Kryzysu Przysięgowego w Białobrzegach.

Z wizytą w Muzeum Historycznym

Za nami kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów tegorocznych Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Tym razem uczestnicy odwiedzili Muzeum Historyczne w Legionowie, gdzie przygotowano dla nich ciekawe atrakcje.

Seniorzy uczcili Jubileusz 600-lecia Serocka

W dniu 14 czerwca 2017 r. na zaproszenie Serockiej Akademii Seniora przybyły do Serocka delegacje seniorów z Legionowa, Nasielska, Nieporętu, Wieliszewa i Jabłonny, aby razem ze społecznością serockich seniorów uczcić Jubileusz  600-lecia nadania praw miejskich Serockowi.

Konopnicka Inaczej

12 czerwca 2017 r., w ramach obchodów 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, w legionowskim ratuszu odbył się wykład dr Leny Magnone pt. „O Konopnickiej inaczej”.  

Konopnicka już w Legionowie

W tym roku przypada 175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Powiat Legionowski zorganizował konkurs na wykonanie rzeźby plenerowej przedstawiającej poetkę. Rzeźbę uroczyście odsłonięto 4 czerwca br.     

Teatralia 2017

Już w ten weekend zapraszamy do sali widowiskowej legionowskiego ratusza na III Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Grup Teatralnych Teatralia 2017. 

Malarski kosmos

Integracyjny plener malarski „Chodź, pomaluj mój świat” jest stałym punktem w programie obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. W tym roku uczestnicy malowali swoje wyobrażenia o kosmosie.  

Zaśpiewali, zaczarowali

Za nami VIII Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Pod hasłem „Z Aniołami”, wspólnie ze społecznością harcerską bawili się mieszkańcy naszego powiatu.     

Animowane Kino Otwarte

Na kolejnym seansie Kina Otwartego organizowanym  przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie zobaczymy film "Życia animowane" oraz będziemy mogli spotkać się z Moniką Wysocką-Neagu, rodzicem dziecka z autyzmem, a także psychologiem i pedagogiem Joanną Latarską. Serdecznie zapraszamy.

Za nami VI Przegląd Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych

7 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Anny Karłowicz skoncentrowało się życie kulturalne powiatu pułtuskiego i legionowskiego.    

Mistrzowskie Tańce - Mazur 2017

130 par z 29 ośrodków tanecznych z całej Polski rywalizowało w Konkursie i Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017, które odbyły się w Wieliszewie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Legionowski.

Legionowo na lodowcu

O tym, jak przemierzał bezkresy północy i zatknął flagę Legionowa na lodowcu na Spitsbergenie opowiedział mieszkańcom polarnik i fotograf Robert Pogorzelski przy okazji wernisażu wystawy zdjęć, którą otwarto w legionowskiej Galerii Sztuki „Ratusz”.

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych 2017

W sali widowiskowej legionowskiego ratusza występowali laureaci konkursów Małych Form Teatralnych i Muzycznych. Wydarzenie było kolejnym z cyklu VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.                  

Koncert i wystawa w Pałacu

Saksofon i gitara grały pierwsze skrzypce podczas marcowej odsłony cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką". Po koncercie otwarto wystawę plakatów Lecha Majewskiego.

VI Dni Osób Niepełnosprawnych wystartowały

Już po raz szósty zainaugurowano obchody Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego oraz wręczono Ordery „Przyjaciel Niepełnosprawnych”.

XVII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkurie Tańców Polskich MAZUR 2017, współorganizowanym przez Powiat Legionowski, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2017 r. w Wieliszewie.

"Matka" na bis

W lutym Kino Otwarte zaprosiło widzów na projekcję filmu "Matka" oraz spotkanie z reżyserem Piotrem Gołębiowskim i członkami ekipy filmowej.

Powiat Legionowski oficjalnie Stolicą Kultury Mazowsza 2017

Powiat Legionowski odebrał Klucz do Stolicy Kultury Mazowsza 2017. W uroczystej gali udział wziął Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Inny film o miłości

Projekcja filmu „Zjednoczone stany miłości” oraz spotkanie z odtwórczynią jednej z głównych ról Martą Nieradkiewicz znalazły się w programie styczniowej odsłony cyklu „Kino Otwarte.

Inauguracja Stolicy Kultury Mazowsza 2017

Serdecznie zapraszamy na inaugurację Stolicy Kultury Mazowsza 2017!

Powiat Legionowski Stolicą Kultury Mazowsza 2017!

Powiat Legionowski został laureatem prestiżowego konkursu Stolica Kultury Mazowsza na 2017 rok, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.


 


 

 

 
 

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego