niedziela 24 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Pytanie: (kategoria: (Edukacja))
Pytanie dotyczy Liceum Konopnickiej w Legionowie, konkretnie chodzi o dodatkowe dni wolne od nauki gdzie w liceum może ich być do 10 dni w Konopnickiej jest tylko 5 dni wolnych w innych 8 dni a w Warszawskich liceach nawet 10 dni. Rodzice mają dzieci w różnych szkołach więc może pani dyrektor zastanowi się że przed dłuższymi weekendami, większość rodzin wyjeżdża żeby spędzić razem czas. Można przeprowadzić ankiety na ten temat i dowiedzieć się co rodzice sądzą na ten temat. Druga sprawa to wpłaty na komitet rodzicielski z tego co mi wiadomo jest to indywidualna sprawa każdego rodzica i wpłaty nie są obowiązkowe. A tutaj na zebraniu lista z imieniem i nazwiskiem krążąca po klasie jaka kwotę rodzic deklaruje wpłacić. Gdzie tutaj istnieje ochrona danych osobowych.
Rodzic 
((Rodzic), 21.12.2015 r.)
Odpowiedź:
Szanowny Rodzicu,
z wyjaśnień, jakie uzyskałem w tej sprawie wynika, że ustalone dni wolne były konsultowane z Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców, która jest reprezentantem wszystkich rodziców. Liczbę dni wolnych rodzice poznali na zebraniach z wychowawcami; nikt nie wniósł zastrzeżeń. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej przygotowuje uczniów do matury, więc każdy dzień jest ważny w procesie edukacji i realizacji podstawy programowej.
Wpłaty na Radę Rodziców są dobrowolne. Wyjaśnienia, jakie uzyskałem, nie potwierdzają, że w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Legionowie były przygotowywane listy z imiennymi danymi rodziców. W razie ewentualnych pytań uszczegóławiających można kontaktować się bezpośrednio z dyrekcją szkoły codziennie, do godz.18, umawiając się na rozmowę poprzez sekretariat pod telefonem: 774-27-24 lub pisząc na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.