Drukuj
Kategoria: Odpowiedzi starosty
Odsłony: 518

Pytanie: (kategoria: informatyka)
Szanowny Panie Starosto. Mam uwagi w stosunku do działania wirtualnych formularzy. Po wypełnieniu można ją wyłącznie wydrukować. Nie da się zapisać wypełnionego formularza. Nie wszyscy mają w domu drukarkę. Możliwość  zapisania  wypełnionego formularza na jakimś nośniku aby go sobie wydrukować nawet w usługach kserograficznych  aby można było dostarczyć osobiście czy listownie. W takiej formie  jak jest obecnie jest dla większości nie przydatny.
(Bożena, 04.04.2016 r.)

Odpowiedź:
Szanowna Pani Bożeno,
na stronie e-urząd.powiat-legionowski.pl w zakładce formularze interaktywne znajdują się formularze dla poszczególnych komórek organizacyjnych. Znajdują się tam formularze w postaci plików PDF, które są interaktywne tzn. takie, które można pobrać, wypełnić elektronicznie, zapisać z zachowaniem wypełnionej treści i następnie przesłać w formie elektronicznej lub wydrukować z wypełnioną treścią. Są tam także takie, które nie są interaktywne, tzn. można je pobrać, wydrukować, a następnie wypełnić ręcznie (nie zawierają edytowalnych pól do wypełnienia). Ponadto na stronie eUrząd znajdują się także linki (odnośniki) do formularzy interaktywnych zamieszczonych na platformie ePUAP. Aby można było użyć tych formularzy, osoba musi posiadać konto na ePUAPie. Formularze te można wypełnić, podpisać profilem zaufanym ePUAP i przesłać drogą elektroniczną do urzędu.

Nie ma możliwości zdiagnozowania opisanego przez Panią problemu w sytuacji, gdy nie wskazała Pani konkretnie, którego formularza dotyczy zapytanie. W tym celu proszę kontaktować się bezpośrednio z właściwą komórką organizacyjną Starostwa Powiatowego w Legionowie w zależności od tego, którego obszaru merytorycznego dotyczy przedmiotowy  formularz.