piątek 25 maja

Tytuł: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Michałów–Reginów i Łajski
Stan: Inwestycja zakończona
Wartość: 223 860,00 zł
Firma: AMS Invest” s. c. Stanisław Chipczyński, Michał Czapski, 05-500 Piaseczno, ul. Ludowa 3
Daty: Rozpoczęcia: 01.09.2012
Zakończenia: 30.11.2012
Opis:

opracowanie na mapie do celów projektowych kompletnej dokumentacji technicznej boisk sportowych (tj. boisko do gry w piłkę nożną, boisko do gry w piłkę siatkową), placu zabaw dla dzieci oraz terenu rekreacyjnego w miejscowości Michałów-Reginów, gm. Wieliszew w zakresie niezbędnym do zgłoszenia robót budowlanych w Wydziale Architektury Starostwa Powiatowego w Legionowie, a następnie wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.

W ramach inwestycji dla najmłodszych powstał plac zabaw o powierzchni ok. 260m2 z bezpieczną, piaskową nawierzchnią, wyposażony w najlepszej jakości zabawki (wielofunkcyjny sześciokąt, zestaw ze zjeżdżalnią, drabinkamii do wspinaczki i wieżyczką, karuzela, wagowa huśtawka ważka i dwa sprężynowe bujaki). Zakupione i zainstalowane zostały ławki, kosze na śmieci i tablica z regulaminem. Dla bezpieczeństwa dzieci plac został ogrodzony. Od placu zabaw wykonana jest ścieżka z kostki betonowej, prowadząca wprost do altany biesiadnej. Tuż obok przewidziane jest miejsce na ognisko. Na działce gminnej położonej bezpośrednio przy ulicy Wrzosowej powstały dwa boiska dla miłośników gry w piłkę nożną i piłkę siatkową. Oba boiska są wykonane z nawierzchni trawiastej. Wyposażone są w bramki, dwa słupy z siatką i piłkochwyty zabezpieczające przed przedostawaniem się piłki poza tereny boisk. Na terenie został usytuowany nowy zamykany kontener do przechowywania sprzętu, a także ławeczki dla kibiców przy boisku.
Realizatorem inwestycji jest Gmina Wieliszew.