wtorek 20 lutego
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

autor: Powiat Legionowski - 15 lutego 2018
Starosta Robert Wróbel podpisał decyzję zezwalającą na rozpoczęcie budowy nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego w powiecie. 15 lutego br. odbyła się oficjalna prezentacja wizualizacji przedstawiającej nową siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Powiat Legionowski wspierał strażaków w pozyskaniu działki, a w tym roku przeznaczy pół miliona złotych na budowę strażnicy.

autor: Powiat Legionowski - 9 lutego 2018
9 lutego na swoim balu studniówkowym bawili się maturzyści z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie. I choć z latami oprawa studniówek zmienia się na coraz piękniejszą i ekskluzywną, to tradycja jest cały czas w cenie - choćby pięknie odtańczony polonez na otwarcie balu. Teraz trzymamy kciuki za wysokie wyniki na egzaminie maturalnym.

autor: Powiat Legionowski - styczeń 2018
Powiat Legionowski uruchomił system wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami, złożony z 31 syren szczelinowych. Jego najważniejsze cechy to możliwość uruchomienia z każdego poziomu zarządzania kryzysowego: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, oraz możliwość nadawania zarówno sygnałów alarmowych, jak i komunikatów głosowych. Wartość przeprowadzonej inwestycji to 495 tysięcy złotych, z czego 396 tysięcy złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

autor: Powiat Legionowski - 9-10 lutego 2018
Powiat Legionowski patronował warsztatom "Nie sama mama" zorganizowanym przez Fundacja Bizoon, których celem jest pomoc kobietom w pogodzeniu obowiązków macierzyńskich z aktywnością zawodową i pokazanie możliwych ścieżek rozwoju zawodowego w nowej sytuacji życiowej, jaką jest zostanie mamą. Warsztaty odbyły się w dniach 9-10 lutego br. w legionowskiej Poczytalni.

autor: Powiat Legionowski - 26 stycznia 2018
37. sesja Rady Powiatu w Legionowie odbyła się 26 stycznia br. Podczas obrad m.in. przyjęto sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej na rok 2017 "Zdrowy Powiat". W ramach naszego projektu ze świadczeń medycznych w ubiegłym roku nieodpłatnie skorzystało w sumie 4 244 mieszkańców.

autor: Powiat Legionowski - 9 lutego 2018
Kolejna partia pluszowych przytulanek została przekazana 9 lutego br. zespołom ratowniczym stacjonującym na terenie Powiatu Legionowskiego. Te miłe zwierzątka pomagają zmniejszać stres małych pacjentów, którzy są przewożeni karetkami. Jak dotąd już około 400 najmłodszych pacjentów z naszego powiatu otrzymało takie wsparcie w trudnych chwilach.

autor: Powiat Legionowski- 21 stycznia 2018
Po raz kolejny Powiat Legionowski objął patronatem cykl koncertów i wystaw pt. "Pałacowe spotkania z muzyką". Pierwszy w tym roku koncert odbył się 21 stycznia. Na kolejny zapraszamy już za niespełna miesiąc - w trzecią niedzielę lutego

autor: Powiat Legionowski - 9 lutego 2018
9 lutego br. do wszystkich czterech szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski trafiły defibrylatory. Będą dostępne w PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz PZSP im. Wolskiego w Serocku. Oprócz samych urządzeń powiat sfinansuje również szkolenia pracowników placówek w zakresie obsługi tych urządzeń.

autor: Powiat Legionowski - 20 stycznia 2018
20 stycznia br. Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie PIK zorganizowała kolejną odsłonę "Planszowiska". Tradycją już stało się, że w zimowe ferie PIK zaprasza mieszkańców powiatu na wspólne granie w gry planszowe. Z roku na rok liczba osób uczestniczących w zabawie jest większa.

autor: Powiat Legionowski - 4 lutego 2018
Tegoroczna edycja festiwalu "Wiosenne Czarowanie" odbędzie się pod koniec kwietnia, ale już 4 lutego harcerze rozpoczęli wspólne z mieszkańcami Powiatu Legionowskiego przygotowania do czarowania piosenkami i dobrą zabawą. O godzinie 16.09 rozpoczęła się nauka tańca belgijskiego, który tradycyjnie wieńczy każdy festiwal.

autor: Powiat Legionowski - 16 stycznia 2018
16 stycznia br. w starostwie gościliśmy przedstawicieli Powiatów z terenu całej Polski, którzy obradowali w ramach Zarządu V kadencji Związku Powiatów Polskich. Rozmowy dotyczyły wyzwań związanych z prowadzeniem szpitali przez samorządy powiatowe.