Sprzęt i oprogramowanie dla uczniów z powiatowych szkół
14 maja 2020
Sprzęt i oprogramowanie dla uczniów z powiatowych szkół

Powiat Legionowski kupił narzędzia niezbędne przy edukacji zdalnej dla uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych, dla których jest organem prowadzącym. Wartość sprzętu to blisko 80 tysięcy złotych, które powiat pozyskał  w ramach projektu "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020".

Zakupu dokonano w odpowiedzi na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. W wyniku zamknięcia placówek oświatowych, uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, zasiedli przez monitorami komputerów. Niestety dla wielu z nich brak dostępu do Internetu lub brak odpowiednich urządzeń sprawił, że realizowanie podstawy programowej stało się bardzo trudne.

Od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursu „Zdalna Szkoła” mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Powiat Legionowski uzyskał wsparcie całej wnioskowanej kwoty w wysokości 79 884,00, dzięki czemu zakupił sprzęt dla prowadzonych przez siebie jednostek oświatowych.

W ramach projektu zakupiono:

• 3 laptopy dla LO im. S. Lema w Stanisławowie Pierwszym,
  • 19 tabletów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Siwińskiego w Legionowie,
  • 14 tabletów i 1 dostęp do Internetu dla LO im. M. Konopnickiej w Legionowie,
  • 10 tabletów i 10 dostępów do Internetu dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Wolskiego w Serocku.