Zmiany w rozkładach jazdy powiatowych linii autobusowych
31 grudnia 2021
Zmiany w rozkładach jazdy powiatowych linii autobusowych

Od 1 stycznia 2022 r. będą obowiązywały nowe rozkłady jazdy dla linii autobusowych obsługiwanych przez Powiat Legionowski.

To jeszcze nie koniec zmian wprowadzonych w celu usprawnienia komunikacji na terenie powiatu.

Aby ujednolicić numerację linii, od przyszłego roku każda z nich zyska przy numerze oznaczenie „P”. Dodatkowo z uwagi na fakt, iż drogą nr 61 kursuje duża liczba różnego rodzaju przewoźników, mając na uwadze podniesienie efektywności siatki połączeń powiatowych, linia nr 8 P nieznacznie zmienia trasę. Od 1 stycznia będzie rozpoczynać kurs z miejscowości Zegrze, dalej pojedzie drogą powiatową nr 1802W przez miejscowości: Dosin, Skubianka, Jachranka, Izbica i Dębe, następnie drogą wojewódzką nr 632 i drogą powiatową nr 1822W przez Komornicę do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 631, przejadą przez ronda w Poniatowie i ponownie wjadą na drogę wojewódzką nr 632 do miejscowości Łajski i dalej dotychczasowym śladem przy Starostwie Powiatowym w Legionowie, drogami powiatowymi nr 1823W i 1818W do Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. 

Nowe rozkłady jazdy znajduja się poniżej:

Linia 7 P relacji: Serock – Stasi Las – Jadwisin – Borowa Góra – Zegrze Południowe – Wieliszew – Łajski – Legionowo

Linia 8 P relacji: Zegrze-Dosin-Skubianka-Jachranka-Komornica-Wieliszew-Łajski-Legionowo

Linia 10 P relacji: Wieliszew Plaża – Wieliszew – Łajski – Michałów-Reginów – Stanisławów Drugi – Wola Aleksandra – Kąty Węgierskie – Stanisławów Pierwszy – PKP Nieporęt

Przejazdy powyższymi liniami są bezpłatne.

Pliki do pobrania: