1 lipca 2004
Historyczny Rocznik

Powiat Legionowski wzbogacił się o pierwszy w dziejach periodyk historyczny. Kto ciekaw przeszłości Legionowa, powinien zaopatrzyć się w nowe wydawnictwo.

Rocznik Historczyny to efekt starań członków Towarzystwa Przyjaciół Legionowa i lokalnych historyków m.in szefa legionowskich Zbiorów Historycznych Jacka Szczepańskiego. W książce ukazane są efekty dotychczasowych poszukiwań archiwalnych dotyczących miasta. W "Roczniku" dowiedzieć możemy się m.in jaka jest geneza nazwy Legionowo, w jaki sposób stolica powiatu uzyskała prawa miejskie, jakie były dzieje lokalnych zakładów przemysłowych. Nie zabrakło także biografii osoób zasłużonych dla miasta i regionu.
Książkę mozna zakupić w księgarniach oraz w siedzibie Zbiorów Historycznych Miasta Legionowo, przy ul. Mickiewicza 23.