6 grudnia 2013
Będzie dodatkowy parking przy szkole

Spotkanie w sprawie rozwiązania problemów z parkowaniem przy Zespole Szkół w Łajskach odbyło się wczoraj w Starostwie Powiatowym w Legionowie.

W spotkaniu uczestniczyli wójt Wieliszewa Paweł Kownacki i jego zastępca Zenon Popławski, wicestarosta Robert Wróbel, wieliszewscy radni Jan Sołtys i Artur Miętek, dyrektor Zespołu Szkół Marek Tarwacki oraz szefowie wydziałów architektury i drogownictwa legionowskiego starostwa.

Rozmowa o zwiększeniu liczby miejsc parkingowych opierała się na podstawowym założeniu, że problem wymaga szybkiego rozwiązania, które będzie przede wszystkim uwzględniało bezpieczeństwo dzieci. Zarówno tych, które rodzice dowożą do szkoły, jak i tych, które przychodzą do szkoły pieszo, czy przyjeżdżają do niej na rowerach.

Zebrani przeanalizowali możliwości budowy dodatkowych parkingów w pasie drogowym. Okazało się, że szerokość pasa drogi powiatowej przy szkole nie pozwoli na stworzenie więcej przestrzeni parkingowej w sposób, który zapewniałby uczniom bezpieczne wysiadanie z samochodów rodziców. Po dyskusji znaleziono więc rozwiązanie alternatywne - urządzenie parkingu na terenie należącym do placówki, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się asfaltowy kort tenisowy. Ponieważ władze Wieliszewa przygotowują się do rozbudowy szkoły, to rozwiązanie ma się znaleźć w projekcie zagospodarowania terenu, który będzie elementem wniosku o pozwolenie na budowę. Ten ostatni zostanie w najbliższych dniach złożony w legionowskim starostwie. Dyrektor placówki Marek Tarwacki potwierdził, że z jego codziennych obserwacji wynika, że przyjęte rozwiązanie będzie optymalne i najbardziej bezpieczne.

Wicestarosta Robert Wróbel zadeklarował, że pracownicy starostwa są do dyspozycji służb inwestycyjnych gminy i będą służyć swoją wiedzą i doświadczeniem przy planowaniu inwestycji i przygotowaniu dokumentacji.

Wygląda więc na to, że problem parkingu zostanie rozwiązany ku zadowoleniu rodziców i, co najważniejsze, w sposób, który zapewni bezpieczeństwo uczniom placówki w Łajskach.