9 lipca 2014
Molo, woda i magia
Poznajmy laureatów wiosennego konkursu fotograficznego „Powiat Legionowski – 4 pory roku w obiektywie”, którego organizatorem jest legionowskie starostwo.

W Kategorii Architektura jury przyznało nagrodę główną dla Jacka Biegajskiego za „Molo w Zegrzu” (fot.) oraz wyróżnienie dla Czesława Wroniaka za „Serocki kościół”.
Fotografia Daniela Katkowskiego „Zapora Dębe” (fot.) zdobyła nagrodę główną a „Waran przy płocie Wodociągu Północnego” Michała Naumczyka - wyróżnienie w kategorii Przyroda.
„Magia wiosny” Aleksandry Szoblik (fot.) to nagrodzone  zdjęcie w Kategorii Ludzie i wydarzenia. Przyznane zostały również wyróżnienia za „Przystań w sercu Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim” Daniela Katkowskiego i „Dostatek kapeluszy w Dni Legionowa” Michała Naumczyka.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe zdjęcia. Wartość nagrody głównej to 500 złotych, wyróżnienia 250 złotych.

Symaptykom powiatu i miłośnikom fotografowania przypominamy, że trwa letnia edycja tego konkursu. Wszystkich, którzy choć część wakacji spędzą na terenie naszego powiatu zachęcamy do nadsyłania fotografii na: konkurs@powiat-legionowski.pl  (zgłoszenie / regulamin).

Ważne jest, aby fotografie wykonane były na terenie powiatu legionowskiego. Na portalu jezioro.zegrzynskie.pl w zakładce WYDARZENIA znajduje się lista zaproszeń do udziału w ciekawych imprezach. Jest tam również baza miejsc, które warto odwiedzić.

Czekamy również na zdjęcia z wycieczek szlakiem Polski Walczącej po miejscach historycznych.

Przewidziana jest pula nagród o łącznej wartości 3.000 złotych.

Termin zgłoszeń upływa 15 września. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy, którzy ukończyli 13 lat*.

Jak wziąć udział w konkursie?
Wystarczy wysłać opisane imieniem i nazwiskiem uczestnika, tytułem oraz nazwą sfotografowanego obiektu zdjęcia na  adres: konkurs@powiat-legionowski.pl (maksymalna liczba nadesłanych zdjęć to 20 szt. w formacie JPEG - min. 5 Mpx w rozdzielczości 300 dpi). Wypełnione zgłoszenie należy wysłać pocztą lub złożyć osobiście w starostwie.

* uczestnictwo osób nieletnich wymaga odpowiedniej zgody opiekunów prawnych w załączonym oświadczeniu, znajdującym się na Formularzu zgłoszeniowym.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/konkurs_foto_wiosna{/gallery}